Türkiye Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonası Sakarya’da Başladı

Dünya Şampiyonu sporcuların da katılımıyla Okul Sporları Şampiyonası yıldızlar kategorisinde Sanda ve Taolu branşlarında ilk yarışmalar Sakarya Serdivan Kapalı Spor Salonunda başladı.

Türkiye Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonası Sakarya’da Başladı

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 14 Nisan tarihine kadar Sakarya Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek organizasyonun ilk gününde Dünya Şampiyonlukları bulunan milli sporcular da madalya için mücadele etti. Bine yakın sporcunun katıldığı organizasyonun açılış seremonisine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Acar, Serdivan İlçe Müdürü Uygar Tahna, Federasyonumuzun As Başkanı aynı zamanda Balkan Wushu Federasyonu Başkanı Muhammet Çapoğlu, Federasyonumuzun As başkanı Hasan Mehmet Kuyumcu, Federasyonumuzun Genel
Sekreteri Osman Ötkün, Okul Sporları temsilcisi Numan Savur ve Federasyon Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz katıldılar.

Wushu Okul Sporları Sakarya’da
Federasyon Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, açılış seremonisinde yaptığı konuşmada 5 yıl öncesine kadar Wushu Kung Fu’nun Okul Sporlarında dahi olmadığını ancak bugüne gelindiğinde Wushu Sanda’nın ilk senesi olmasına ve Ülke genelinden sadece birincilerin bu şampiyonaya iştirak etmesine rağmen Okul Sporlarına en çok katılımın bu branşta olduğunu ifade etti.

Genç sporculardan Avrupa ‘da ve Dünya’da şampiyonluklar beklediğini özellikle vurgulayan Akyüz, “Velilere de özellikle şunu söylemek istiyorum. Spor nedir? Spor disiplin ve ahlaktır. Çocuklarımızı en kaliteli şekilde yetiştirmenin yoludur spor. Ve illa da Wushu Kung Fu sporu, dünyada bunu sağlamaya elverişli en güzel ve en faydalı spordur. Bizler bu sporun yöneticileri olarak bu güzel etkinlikler ile Wushu Kung Fu’yu ülkemizde ve dünyada yaymak ve en yüksek seviyelere çıkartmak için varımızla yoğumuzla hiç yorulamadan çalışıyoruz. Kıymetli antrenör arkadaşlarım, kıymetli sporcularımız ve Kung Fu’yu sevenler özellikle bilmenizi istediğimiz şey şudur; Wushu Kungu sizlerle Türkiye’nindünyanın gündemindeki birinci sırayı alacaktır.” dedi.

Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonası 2019 hakkında bilgi:
Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 10-14 Nisan tarihleri arasında Sakarya Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda bu sene 3.sü düzenlenen organizasyona, 42 şehirden bine yakın sporcunun katılımı ve 30u aşkın hakemle yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılan yarışmalar taolu ve sanda
branşlarında gerçekleştirilecek.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER