Ülkemizi gururlandıracaktır

U20 Milli Takımı ile Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası için Girit’te bulunan Koç Selçuk Ernak’a ve Milli Takım’a başarılar dileyen Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü Başkanı Akgün Altuğ, Ernak’ın Girit’ten başarıyla dönüp ülkemizi gurur yaşatacağına inandıklarını belirtti.

Ülkemizi gururlandıracaktır

Sakarya Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü Başkanı Akgün Altuğ, 15-23 Temmuz tarihleri arasında Yunanistan’ın Girit Adası’nda gerçekleşecek olan U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası için Milli Takım’a ve  Büyükşehir Basketbol Takımı Koçu Selçuk Ernak’a başarı dileklerinde bulundu. Altuğ, Ernak’ın Girit’ten başarıyla dönüp ülkemize gurur yaşatacağına inandıklarını belirtti.

Ernak’a ve Milli Takıma başarı temennisi
Türkiye’de basketbolun yükseliş grafiğini sürdürdüğünü ifade eden Altuğ, “Kulüp bazında ve Milli Takım bazında çok önemli başarılar elde ediyoruz. Özellikle genç takımlarımız katıldıkları Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda çok büyük başarılar kazanıyor. Geleceğin yıldızı birçok oyuncumuz bulunuyor. U20 Milli Takımımız da Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda ter dökecek. Milli Takıma ve  Selçuk Ernak hocamıza başarılar diliyorum. Eminim ki bu turnuvada da başarılı bir sonuç elde edecek, genç yıldız adaylarımızı hep birlikte alkışlayacağız. Kulüp olarak yeni bir lige hazırlık yapıyoruz. Bu üst düzey lig için Selçuk hocamızın direktifleri doğrultusunda bütçemizle de orantılı olarak bir kadro oluşturuyoruz. Genç ve dinamik oyunculardan oluşan kadromuzla tüm basketbolseverlerin beğenisini kazanan kaliteli bir oyun ortaya koymak hedefindeyiz” diye konuştu.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER