Ve 1. Lig deyiz Sultanlar Şampiyon 3-0

Bayanlar 2. Lig final gruplarına galibiyetle başlayan Filenin Sultanları, ikinci maçında Ankara Kalecik Belediye Spor Mektebini de 3-0

Ve 1. Lig deyiz Sultanlar Şampiyon 3-0

Bayanlar 2. Lig final gruplarına galibiyetle başlayan Filenin Sultanları, ikinci maçında Ankara Kalecik Belediye Spor Mektebini de 3-0 ile geçerek son maça bakmaksızın 1. Lige çıkmayı ve şampiyonluğu garantiledi

Finallere namağlup olarak gelen Sakarya Voleybol Spor Kulübü, ilk maçında İzmir Gelişim Kolejini 3-0 ile geçerek şampiyonluğa göz kırpmıştı. 4'lü finalde ikinci karşılaşmasında Ankara Kalecik Belediye Spor Mektebi karşısında ilk seti 25-20, ikinci seti 25-22, üçüncü ve son seti de 25-13 alıp rakibini duman eden Filenin Sultanları şampiyonluk kupasını finallerin bitimine 1 maç kala garantileyerek bu sezon Sakarya nın ilk profesyonel lig kupasını getirmeyi başardı. Grubun diğer kaybetmeyen ve Fenerbahçe gibi takımı da eze eze yenen Ankara temsilcisi Numune Gençlik Spor ile prestij maçına çıkarak, şampiyonluk kupasını maçın ardından yapılacak kupa töreninin ardından Isparta'da kaldıracak.

1. Lige çıkan ve şampiyonluk kupasını garantileyen Sakarya Voleybol Spor Kulüp Başkanı Ömer Bektaş takımı ve teknik heyeti tebrik ederek "çok zorlu bir maratonu 1.lig e çıkarak ve şehrimize şampiyonluk kupasını getirdiğimiz için onur duyuyorum. Bu başarı tam bir ekip ve kenetlenmenin eseridir. Bizlere desteğini esirgemeyen başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekiplerine, çok değerli sponsorlarımıza ve değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum ve bu başarıda herkesin emeği olduğunu biliyorum. Hep beraber şampiyon olduk. Bayanlar Voleybol 1.ligi şehrimize hayırlı olsun. Umarım Sakaryasporumuzda şehrimize kupayı getirir mutluluğumuz çifte olur diye ümit ediyorum. Bizden sonra inşallah Şampiyonluk Sakaryasporumuza da yakışır"dedi.

Şampiyonun mimarı antrenör İdris Demir "büyük ekiplere karşı büyük bir mücadelenin sonunda şampiyon olduk ve 1.lig e çıkmayı şehir olarak hep beraber başardık. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Sakarya’mıza şampiyonluk kupasıyla dönüyoruz, hayırlı olsun" dedi. 
Finallerde alınan diğer sonuçlar

FİNAL GRUPLARI VE MAÇ PROGRAMI

1.GRUP
İSTANBUL VAKIFBANK     
İSTANBUL FENERBAHÇE
KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ GENÇLİKSPOR
İZMİRSPOR

2.GRUP 
SAKARYA VOLEYBOL      
ANKARA NUMUNE GENÇLİK      
ANKARA KALECİK BLD.SPOR MEKTEBİ      
İZMİR GELİŞİM KOLEJİ      

FİNAL GRUPLARI GÜNÜN SONUÇLARI 
Fenerbahçe 0
Kayseri Osb Teknik 3

Vakıfbank 3
İzmirspor 0

Gelişim Koleji 1
Numune Gençlik 3


FİNAL GRUPLARI VE MAÇ PROGRAMI

1.GRUP
İSTANBUL VAKIFBANK     
İSTANBUL FENERBAHÇE
KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ GENÇLİKSPOR
İZMİRSPOR

13 MART 2020 CUMA FİNALİN SON MAÇLARI     
11:00     İZMİRSPOR -     FENERBAHÇE 
13:00     VAKIFBANK - OSB TEKNİK KOLEJİ GENÇLİK
KUPA VE MADALYA TÖRENİ 
15:30     KALECİK BLD.SPOR MEKTEBİ - GELİŞİM KOLEJİ 
17:30     SAKARYA VOLEYBOL - NUMUNE GENÇLİK KUPA VE MADALYA TÖRENİ

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER