Sular ısınıyor

Şükür Bakan geldi ve gitti. Hem de tek parça olarak.
Oysa ben Belediye Başkanı’nın Bakan’ı bir tarafından Ak Partililerin diğer tarafından çekiştireceğini ve Bakan’ın en az iki parçaya ayrılacağını düşünüyordum.
Zira hafta başından bu yana yapılan anonslarda Belediye ile Ak Parti birinci bakan meydan muharebesine hazırlanıyordu. Bir anons belediyeden bir anons Ak Parti’den. Dinleyenler de bakanın ne için geldiğini anlamıyordu.
Neyse Bakan ikiye ayrılmadı.
Peki ne oldu?

Bakan Karasu Belediyesi yerine Ak Parti’yi ziyaret etti. Aracından Ak Parti önünde indi ve Belediye Başkanı’nı Belediye önünde bekletti. Belediye Binası’na çıkmadı. Ancak önceliği tören alanına verdi.
Ayran Festivali’ne sonra geçti.

Kaynak töreni esnasında Bakan’ın yanında Mehmet İspiroğlu değil İshak Sarı vardı.
Mehmet İspiroğlu’nun bakanın gelişi sırasında Ak Parti’ye geçeceğini düşünenler de bu şekilde yanılmış oldu.
Adapazarı’ndan beni arayan pek çok gazeteci de İspiroğlu’nun Ak Parti rozeti takıp takmadığını sordu. Hayır cevabına da inanmadı.
Bakan Karasu’ya geldi. MHP’li vekil gelmedi, MHP İl Başkanı gelmedi, MHP İlçe Başkanı protokolde önde yer almadı (Ak Parti İlçe Başkanı yer aldı) ama Başkan Bulvar’daki ayran şenliğine de gitmedi
Bakan ile birlikte Acarlar’a da…

Bu tablo MHP’nin Mehmet İspiroğlu ile bağlarının zayıfladığını gösterir ancak Ak Parti İlçe Yönetimi’nin de İspiroğlu’nu istemediği gerçeği gün yüzüne çıkmış oldu.
Şimdi dedikodular asıl bundan sonra başlayacak elbette.
Bakan gitti iş bitti mi sanıyorsunuz? Haziran ayında Başbakan Sakarya’ya geliyor. O zamana kadar biz senaryo yazmaya devam edeceğiz. Bakalım başroldeki İspiroğlu sessizliğini ne zaman bozacak ya da bozacak mı?

Ahmet Bağ’ın yorumu
Kanal 54’ün Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Bağ’ın Karasu ile ilgili yaptığı yorumu bir çok Ak Partilinin hoşuna gitmiş. Yorumu paylaşan Karasuluların sayısı az değil. Yorumda Ahmet Bağ, “İspiroğlu Ak Parti’ye geçecek ne yapmış, hangi başarıyı yakalamış ki” ifadesi kullanıyor.
Ben İspiroğlu’nu savunmuyorum ancak Karasu’dan olmayan birinin Karasu Belediye Başkanı’nın 5 yılda yaptığı hiçbir tane iyi bir şey olmadığını söylemesi ne denli etik bir davranıştır?
Ahmet Genç’e, Recep Özdemir’e sorsanız bile Mehmet İspiroğlu’nun iyi yaptığı en az üç şey sayabilecektir. Nezaketen sayacaktır gene sayacaktır.
Ahmet Bağ’ın bu noktada yaptığı eleştiriyi canlı yayın heyecanına bağlıyorum.
Bu arada Ahmet Bağ’ın yorumuna çok güvenmeyin, kendisi ile 2009 Yerel Seçimi öncesinde iddiaya girmişliğim ve bir takım elbise kazanmışlığım vardır. Seçim zamanları öyle bir heyecanlanır o. Onun için tahminleri çok tutmaz.
YORUM EKLE