Apple Google ile dalga geçti

Son zamanlarda gizlilik konusunda pek çok reklam yapan Apple Google ile tekrardan dalga geçti.

Apple Google ile dalga geçti

Son yedi ay içinde ikinci defa reklam panosu aracılığı ile dalga geçen şirket, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

Alphabet’e ait olan Sidewalk Labs, teknolojik çözümler ile kentsel altyapının iyileştirilmesi gibi konularda adımlar atmayı hedefleyen bir kentsel inovasyon şirketidir. Şirketin projelerinden birisinde 12 dönümlük bir araziye sensör kurmak istemesi, Apple’ın da dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Sensörler, bu büyük alandaki insanların hareketlerini ve davranışlarını inceleyecek.

Asıl olaylar ise bu durumdan sonra gelişmekte. Şirket, insanların kişisel verilerinin kendi izinleri olmadan izlenmesi yönündeki adımı doğru bulmadığını belirtmek için ilginç bir adım attı. Sidewalk Labs ofisinin arkasında bulunan reklam panosuna ‘işimiz, işinizin dışında durmak‘ yazan şirket, gizliliğe tekrardan önem çekti.

Daha önceden ‘iPhone’unuzda olan iPhone’unuzda kalır’ ve ‘gizlilik kraldır’ sloganlarıyla benzer adımlar atan şirket, son zamanlarda gizlilik üzerine pek çok dijital reklam da veriyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER