Atasay mücevheratı dijitalleştirdi, Yapay Zeka ile yeni ‘Göz’ü buldu

Mücevheratın öncü markası Atasay, sektöründe bir ilke imza atarak ‘yapay zeka’ teknolojisi ile tasarım üretmeye başladı.

Atasay mücevheratı dijitalleştirdi,  Yapay Zeka ile yeni ‘Göz’ü buldu

Atasay’ın yüzde 100 yerli kaynaklar ve yazılımcılarla işbirliği yaparak ortaya çıkardığı ve ‘Eyecon’ adını verdiği ‘Yapay Zeka Teknolojisi’, oluşturulan modelleme ile yepyeni tasarımlar oluşturuldu. Eyecon ile gerçekleştirilen modellemelerde 1937 ayrı göz figürü baz alınırken, bu rakam aynı zamanda Atasay’ın kuruluş yılı olmasıyla da anlamlanıyor. 
Türkiye mücevherat sektörünün lider markası Atasay, dünya mücevherat sektöründe bir ilki gerçekleştirerek ‘Yapay Zeka’ teknolojini kullanarak yepyeni bir model ortaya çıkardı. Atasay’ın kendi ürettiği yazılımın, tüketicinin talep ve kullanım alışkanlıklarını baz alarak oluşturduğu modelleme ile 1937 göz figürünü sisteme dahil ederek ortaya yepyeni ve tamamen yapay zeka ile elde edilmiş bir ‘göz’ tasarımı elde etti. 
Boyutlandırması ve üretimi Atasay atölyelerinde gerçekleştirilecek olan tasarım kısa bir süre içerisinde Atasay mağazalarında ve online kanallardaki yerini alarak mücevher severlerle buluşacak.
Atasay, kendi ürettiği yapay zeka yazılımına ‘Eyecon’ ismini verirken, bu sayede önümüzdeki dönem çok daha fazla tasarımı buradan elde edip yenilikçi koleksiyonlarına yenilerini ekleyecek. 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER