Bıtdefender Antivirüs Bulut Güvenliğinde Lider!

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, bağımsız araştırma şirketi Forrester’in, 13 siber güvenlik tedarikçisini değerlendirdiği araştırmada bulut iş yükü güvenliğinde lider seçildi. 

Bıtdefender Antivirüs Bulut Güvenliğinde Lider!

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, bağımsız bir araştırma ve danışmanlık şirketi olan Forrester'in "The Forrester Wave: Bulut İş Yükü Güvenliği (CWS), Q4 2019" raporunda lider seçildi. "Forrester Wave: Bulut İş Yükü Güvenliği, Q4 2019" raporunda değerlendirilen 13 siber güvenlik tedarikçisinden biri olan Bitdefender Antivirüs, bulut güvenliğinde büyük bir başarı sergiledi. Raporda sıralamalar, tedarikçilerin şu anki tekliflerinin, stratejilerinin ve pazar paylarının titiz bir şekilde değerlendirildiği 30 kritere göre belirlendi. 

Güvenlik, Kullanım Kolaylığı ve Strateji, Liderliği Getirdi 

“Bitdefender Antivirüs veri tabanı, kullanıcı ve aracı dağıtım yönetiminde öne çıkıyor.” değerlendirmesinde bulunulan Forrester raporunda, “Bitdefender Antivirüs, geniş bir CWS çözümü oluşturmak için kötü amaçlı yazılımları, hafızasını, hipervizör korumasını ve iç gözlem deneyimini temel alıyor. Bitdefender Antivirüs çözümleri, hibrit bulut ortamlarında çok güçlü hipervizör kontrol yeteneklerine ihtiyaç duyan kuruluşlar için iyi bir eşleşme sağlıyor.” ifadelerine yer verildi. 

Bitdefender Antivirüs’ün, aşağıdaki kategorilerde en iyi performansı gösterdiği belirtildi. 

1. Güvenlik yetenekleri: Bitdefender Antivirüs’ün tehdit tespiti, yama yönetimi ve Bitdefender Hypervisor Introspection’ın sağladığı benzersiz yetenekler için özel olarak ayarlanabilen makine öğrenme motoru HyperDetect; işletim sistemi düzeyinde iş yükü koruması, ölçeklenebilir korumalı hypervisorler ve hypervisor koruması ile en iyi notları aldı. 

2. Yönetim kolaylığı ve kullanılabilirliği: Back-end veri depoları, kullanılabilir toplu dağıtım mekanizması, yapılandırılabilir kötü amaçlı yazılım koruması ve çift ayrıcalıklı yükseltme denetimi için geniş kapsamlı yapılandırma özellikleri Bitdefender Antivirüs’ün, kurulum, yapılandırma ve veri entegrasyonu, içeriğe duyarlı yardım, navigasyon, entegre çevre gibi ölçütlerde olası en yüksek puanları almasına yardımcı oldu. 

3. Strateji: Bitdefender Antivirüs’ün, GravityZone’un bir hizmet olarak yazılım sürümündeki yetenek yelpazesini genişletmesi planlanıyor. Linux sistemler için saldırı tespitini ve yanıtını iyileştirmek; görüntü tarama, konfigürasyon sapması ve anomali tespitini içeren kapsayıcı koruma modülleri merkezi agent framework planları, hypervisor koruma planları ve hizmet gibi kriterlerde olası en yüksek puanları almasını sağlamıştır. 

Raporda ayrıca, Bitdefender Antivirüs çözümünün yapılandırılabilir kontrol panellerinin yanı sıra çok güçlü bir hypervisor inceleme yeteneği ve iyi API tabanlı politika yönetimi sunduğu da belirtildi. Bitdefender Antivirüs, AWS, Azure, Pivotal, VMware, Nutanix ve Citrix dahil olmak üzere önde gelen hibrit bulut platformlarıyla entegrasyon ortaklığına sahip. 

“Bulutta Çalışan Tüm Kurumları Korur!” 

“Bitdefender Antivirüs’ün stratejik vizyonunun gerçekliğini ve mevcut CWS teklifinin gücünü doğruladığına inanıyoruz.” ifadelerinde bulunan Bitdefender Antivirüs Veri Merkezi ve Ağ Güvenliği Ürünleri'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Gavin Hill, “Bitdefender Antivirüs çözümlerinin güvenlik yetenekleri, yönetim kolaylığı ve benzersiz hypervisor yönetim seviyesi koruması, işletmelere, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve dünya çapındaki hükümetlere, bulutta faaliyet gösterdikleri her yerde sunucuları ve sanal masaüstlerini korumalarına yardımcı olur.” açıklamalarında bulundu. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER