Dünyanın en büyük sistem teknolojileri fuarı ISE 2020’ye ViewSonic damgasını vurdu

Dünyanın en büyük sistem entegratörleri fuarı ISE 2020’ye ViewSonic® ürünleri damgasını vurdu.

Dünyanın en büyük sistem teknolojileri fuarı ISE 2020’ye ViewSonic damgasını vurdu

Fuarda, 300 gramlık ağırlığıyla kolaylıkla taşınabilen M1 Mini Plus, ev sinemasında boyut açacak X serisi, lazer fosfor teknolojisiyle 7/24 kullanılabilecek uzun ömürlü LS serisi projeksiyonların yanı sıra ödeme işlemlerini kolaylaştıracak TD serisi dokunmatik ekranlar ve karatahta ile eğitime son vermek için tasarlanan ViewBoard interaktif ekranlar tanıtıldı. İlgi gören ürünler arasında myViewBoard yazılım ekosistemine entegre edilen Intel Unite içerik paylaşımı uygulaması da yer aldı. 

Dünyanın en büyük sistem entegratörleri fuarı ISE 2020, 11-14 Şubat tarihleri arasında Amsterdam’da gerçekleşti. Avrupa’nın dört bir yanından gelen teknoloji profesyonellerini ağırlayan fuarda ViewSonic ürünleri ilgi odağı oldu. 

300 gramlık ağırlığıyla her yere taşınabilen M1 Mini Plus, ev sinemasında renkleri en iyi yansıtan X serisi ve profesyonellere yönelik tasarlanan lazer fosfor teknolojili LS serisi projeksiyonlar ile gelişmiş dokunmatik teknolojisiyle her hareketi algılayabilen TD serisi ekranlar, ViewBoard interaktif ekran serisi ve myViewBoard yazılım ekosistemine entegre edilen Intel Unite içerik paylaşım uygulaması ISE 2020’de en çok ilgi çeken ürünler arasında yer aldı. 

Her amaç için bir projeksiyon 
Ev sineması, iş ortamı ya da hareketli yaşam stiline uyum sağlayabilen ViewSonic projeksiyon cihazları ISE 2020’de sergilendi. 300 gramlık ağırlığı ve JBL ses sistemiyle cepte taşınabilen M1 Mini Plus, Wi-Fi ve Bluetooth özelliğiyle tüm cihazlara kolaylıkla bağlanabiliyor. Sinema keyfini kapalı alanların dışına çıkaran M1 Mini Plus ile açık alanlarda da gösterim yapabilmek mümkün oluyor.
Her yere taşınabilen kompakt formu ve tasarım mükemmelliğiyle dikkat çeken M1 mini LED cep sineması, iF Tasarım Ödülü 2020’yi kazandı. 

Ev sineması için geliştirilen X serisi projeksiyon cihazları ise renkleri en iyi şekilde yansıtmak için tasarlandı.4K UHD çözünürlük, 2 bin 900 LED Lümen parlaklık, HDR ve SuperColor+ teknolojileriyle X serisi projeksiyon cihazları, sinema keyfini ev konforuna taşıyor. Harman-Kardon tarafından geliştirilen ses sistemiyle donatılan X Serisi projeksiyonlar ses kalitesinde de bilinen sınırları aşmayı hedefliyor.
Profesyonel amaçlar için tasarlanan LS serisi projeksiyon cihazları, 7/24 kullanım için geliştirildi. Lazer, fosfor teknolojisi sayesinde içeride ve dışarıda en iyi kaliteyi sunan LS serisi projeksiyonlar, kolay kurulumu, 0,81-0,89’luk kısa atımı ve en geniş açıda yansıtmayı sağlayan H/V lensiyle reklam amaçlı kullanım için en iyi seçeneği sunuyor.

Ticari amaçlar için en uygun çözüm: TD serisi dokunmatik ekranlar 
İşletmelerin, müşteriyle interaktif bir şekilde iletişim kurmasını hedefleyen TD serisi ekranlar, ‘point of sale’ (POS) yazılımıyla sipariş, sunum, kargo ve ödeme sırasında kolaylıklar sunuyor. Gelişmiş dokunmatik teknolojine sahip TD serisi ekranlar, kâğıtsız elektronik imza deneyimiyle bankacılık sistemini dönüştürmeyi hedefliyor.

Karatahta ile eğitime son verecek çözümler 
Geleneksel eğitimi, görsel çözümlerle dönüştürmeyi amaçlayan, ViewBoard IFP70 interaktif ekran ve myViewBoard yazılım ekosisteminin de tanıtıldığı fuarda myViewBoard yazılım ekosistemini anlatan ViewSonic Teknoloji Başkanı (CTO) Craig Scott, “Donanım sadece bir araç. Esas iş yazılımla gerçekleşiyor. Günümüzde her alanda dikkat çekmeye başlayan yeni teknolojiler, veri işleme, makine öğrenmesi ve yapay zekâ eğitimde çok daha hızlı ve iyi öğrenmeyi sağlayacak. Tüm veriyi toplayan ve işleyen teknolojiler ‘öğrenciye özel uygun öğrenim modeli’ çıkararak öğretmenle paylaşacak. Makine öğretmeyecek yalnızca öğreticiye gözlemleyemediği verileri sağlayarak asistanlık yapacak” ifadelerini kullandı. Bir kamera yardımıyla dinleyicilerin hareketlerini kayıt altına alıp, işleyen ViewBoard IFP70 interaktif ekranlar anlatıcıya geribildirimde bulunarak sunumların mükemmelleşmesini sağlıyor. Ayrıca hassas dokunmatik ekranı sayesinde ViewBoard ekranlar deftere yazıyormuşçasına kolay kullanım getiriyor. 

MyViewBoard yazılım ekosistemi, entegre olduğu Google, Windows ve Intel yazılımlarıyla anlatıcının kolay sunum oluşturmasını ve sunumlar için kolay kaynak bulabilmesini sağlıyor. Intel Unite uygulamasıyla birlikte çalışan myViewBoard yazılım ekosistemi, kolay içerik paylaşımı ve iş birliği platformu kurulabilmesine olanak tanıyor. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER