E-belediye faaliyete geçti

Kocaali Belediyesi tarafından alt yapı çalışmalarına yaklaşık bir ay önce başlanan e-belediye sistemi faaliyete geçti.

E-belediye faaliyete geçti
Online ödeme kolaylığı
Kocaali belediyesi tarafından vatandaşların belediye ile ilgili tüm işlemlerin internet üzerinden takip edebilmeleri amacı ile alt yapı çalışmasına yaklaşık bir ay önce başlanan e-belediye sistemi faaliyete geçti. Yaklaşık bir hafta süren kontrol ve test sürecinin ardından tamamlanan proje webportal.kocaali.bel.tr üzerinden hizmet veriyor.

Sisteme ayrıca Kocaali Belediyesi’ne ait resmi internet sitesi üzerinden erişim sağlanabiliyor. Sisteme üye olan vatandaşlar, e-belediye ile emlak vergisi, ilan vergisi, su borcu, kira geliri, çevre temizlik vergisi, ruhsat harcı, inşaat harcı gibi çok sayıda işlemi internet üzerinden takip edip bu işlemlerle ilgili online ödeme yapabiliyor. 

Daha hızlı hizmet
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, sistemin hizmet standartlarını yükselteceğini ifade etti. Açıklamasında kurumların çağdaş birer ofis olma yolunda ilerlediğini belirten Başkan Acar “Kocaali`ye en güzel hizmeti vermenin uğraşı içerisindeyiz. Belediyemiz de yepyeni bir anlayış tarzıyla hizmet vermeye başladı '' dedi.  Acar ''Bu sistemle belediye hizmetleri 3-4 kat hızlı gerçekleşecek. Çağın getirdiği hizmet anlayışını belediye olarak uyguluyoruz. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 21:33
SIRADAKİ HABER