Facebook video kurallarında yeni dönem

Facebook yaptığı açıklamada video önceliği konusunda değişikliğe gideceğini duyurdu.

Facebook video kurallarında yeni dönem

Facebook video kurallarını değiştirerek orijinal içerikleri ön plana çıkaracak. Güncellenen yeni kurallara göre Facebook, orijinal içerikleri ön plana çıkaracak. Kullanıcıların daha çok izlediği, tekrar geri döndüğü videolar da sıralamada üst sıralarda yer alacak ve kullanıcıların daha çok görmesi sağlanacak.

Üçüncü kaynaklardan alınan, orijinal içeriğe sahip olmayan videolar ise bir yapay zeka algoritması ile tespit edilecek. Bu videolar geri planda kalacak ve kullanıcılar bu tip videoları daha az görecek. Bu sayede sahte haberlerin de bir nebze önüne geçilmiş olacak.

Facebook ayrıca bu tip kalitesiz içerikleri ve sahte haberleri tespit ederse videoyu yayınlayan sayfayı uyaracak. Sayfa yöneticileri bu tip içerikleri yayınlamaya devam ederse sayfa tamamen kapatılacak.

Facebook kendi blog sayfasında paylaştığı yazıda bir de şema yayınladı. Şemada video içeriklerinin nasıl olması gerektiği, orijinal içerik üretmenin nasıl ön plana çıkarılacağı aktarıldı.

Tüm bunlara göre 3 dakikadan fazla izlenen videolar, tekrar tekrar izlenen videolar ve orijinal içeriklere sahip videolar ön plana çıkacaklar.

Hatalı bilgiler içeren videolar, başka videolardan kesilerek hazırlanmış videolar ve izlenme süresi kısa olan videolar ise geri planda kalacaklar.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 12:23
SIRADAKİ HABER