GoDaddy, e-bülten oluşturmanın beş adımını paylaştı

Küçük işletme sahipleri ve girişimcileri online yolculuklarında desteklemeye odaklanan GoDaddy kolayca ilk e-bültenlerini oluşturup, müşterileriyle etkileşim kurmaya başlamaları için beş adım paylaştı.

GoDaddy, e-bülten oluşturmanın beş adımını paylaştı

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin hızlıca ve kolayca ilk e-bültenlerini oluşturması için atmaları gereken beş adımı paylaştı. Dijital pazarlama faaliyetlerine sosyal medya ve e-posta pazarlamayı dâhil eden işletmelerin hedef kitleleri için daha kişiselleştirilmiş ve etkili kampanyalar oluşturabileceğini belirten GoDaddy, e-posta pazarlama aracının küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin e-posta pazarlamaya daha kolay bir şekilde başlamalarını, e-bültenlerinin yönetim ve performans takibini yapmalarını sağlamak amacıyla tasarlandığını vurguladı.

GoDaddy Türkiye, MENA ve Güney Afrika Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Tüketicilerin yüzde 91’i e-postalarını her gün kontrol ediyor ve hafta içi kişisel e-posta mesajlarını kontrol etmek için harcadıkları zaman da yaklaşık iki buçuk saat. Küçük işletme sahipleri ve girişimciler e-bültenler ile işletmeleri hakkında bilgi, ürün ve hizmetleriyle ilgili faydalı ipuçları paylaşarak, müşterileriyle bağlantı kurabilir, ürün ve hizmetlerini tanıtabilirler. GoDaddy E-posta Pazarlama aracı da e-bülten oluşturma ve göndermenin de dâhil olduğu e-posta pazarlama kampanyalarının kolayca oluşturulması ve yönetilmesini sağlamak üzere tasarlandı. Bu aracı kullananlar hazır şablonlar arasında seçim yapabiliyor veya kendi şablonlarını oluşturabiliyor. Bunun yanı sıra mobil uyumlu e-postalar hazırlarken stok görsellerden faydalanabildikleri gibi kendi görsellerini de yükleyebiliyor. Aynı zamanda hangi e-postaların okunduğu, tıklanma ve paylaşım oranları gibi verileri görüntüleyerek pazarlama stratejilerinde gerekli düzenlemeleri yapma şansını yakalıyor.”

Küçük işletme sahibi ve girişimcilerin GoDaddy E-posta Pazarlama ile hızlı ve kolay bir şekilde e-bülten oluşturmaları için atmaları gereken beş adım şöyle:

Giriş: GoDaddy E-posta Pazarlama hesabınıza girin ve “Oluştur” düğmesine tıklayın.

Kampanya türünü seçin: Satış Kampanyası, Etkinlik Davetiyesi veya Geleneksel Haber Bülteni şablonları arasından seçim yapın veya kendi şablonunuzu oluşturun. E-bülten oluşturmak için “Geleneksel Haber Bülteni”ni seçin.

Renk şemanızı oluşturun veya hazır renk şemalarından birini seçin: “Stiller” arasından seçim yapın veya “Kendinize bir stil oluşturun”a tıklayarak kendi renk şemanızı oluşturun.

Başlık oluşturun ve görsel ekleyin: Başlığınızı yazdıktan sonra stok görseller arasından uygun bir görsel seçebilir veya sürükle-bırak yöntemiyle kendi görsellerinizi yükleyebilirsiniz.

Gövde metni ekleyin ve önizleme yapın: Gövde metnine yapacağınız duyuruya ilişkin dilediğiniz metnin yanı sıra metni temsil edecek görselleri de girebilirsiniz. Duyurularınız işletmenizle ilgili güncel haberler, güncel blog yazılarınız veya kampanyalarınızla ilgili olabilir. Gönderim yapmadan önce sosyal medya hesaplarınıza bağlantı verme seçeneğini de kullanabilirsiniz.

GoDaddy, E-posta Pazarlama aracının aynı zamanda kullanıcılara kendi kişiler listelerini oluşturma ve yükleme fırsatını sunduğunu, Açılma Oranı, Tıklama Oranı ve Hemen Çıkma Oranı gibi verileri de verdiğini belirtti.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER