Intel 8. nesil işlemcisini duyurdu!

Yeni nesil çalışma anlayışı yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Artık birçok iş evden yapılabiliyor.

Intel 8. nesil işlemcisini duyurdu!

Tabi bunun için gerekli donanıma sahip bilgisayarlar şart. Mobilitenin her geçen gün arttığı iş dünyasında bilgisayarların da bu değişime ayak uydurması gerekiyor. Dünyadaki insanların artık neredeyse yüzde 70’i haftada en az bir kere uzaktan çalışıyor. Yeni nesil Intel işlemci ailesi Intel Core vPro da bu şekilde çalışan insanları hedefliyor.

Yeni Intel işlemci iş dünyasına hitap ediyor!
Intel de bilgisayar platformlarını geliştirerek şirketlere yönelik çözümler sunmaya devam ediyor. Platformların amacı mobil çalışanlara ihtiyacı olan bağlantı, güvenlik ve yüksek performans gibi kriterleri sunabilmek. Bu doğrultuda Whiskey Lake mimarisi üzerine kurulu yeni 8. nesil Intel Core vPro pazardaki yerini aldı.

Yeni işlemciler Wi-Fi 6 (Gig+) çözümleriyle konfigüre edilmiş şekilde geliyor. Ayrıca Hardware Shield teknolojisi de burada karşımıza çıkıyor. Bu koruma kalkanı güvenlik açısından kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Teknoloji ilave bir BT altyapısı da gerektirmiyor.

Intel, 3 yaşındaki bir PC ile karşılaştırıldığında, sekizinci nesil Intel Core vPro i7-8665U işlemcinin yüzde 65’e kadar daha hızlı genel performans ve 11 saate kadar pil ömrü sağladığını söylüyor. Bu çalışanların yanlarına şarj cihazlarını almadan çalışabilmeleri konusunda son derece önemli.

Yeni Intel Optane bellek H10 katı hal depolama özelliği sayesinde büyük dosyalar daha hızlı açılabiliyor.

Ridvan KARA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER