İşte şarj canavarı 17 uygulama

Telefonunuzun şarjını en çok tüketen uygulamalar açıklandı.

İşte şarj canavarı 17 uygulama

TELEFONUNUZDA BU UYGULAMALAR VARSA DİKKAT! 

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan güvenlik yazılımı şirketi Bitdefender Antivirüs, Google Play'de yüz binlerce kişi tarafından indirilen ve Android tabanlı akıllı telefonların şarjının hızla tükenmesine yol açan 17 uygulamayı tespit etti. 

Akıllı telefon seçiminde şarj süresi, en çok dikkat edilen kriterlerden biri olarak öne çıkıyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’ün yaptığı son araştırmada, Google Play'de yüz binlerce kişi tarafından indirilen ve Android tabanlı akıllı telefonların şarjının hızla tükenmesine yol açan 17 uygulama tespit edildi. Aralarında ofis programları ve oyunların olduğu şarj canavarı uygulamalarda, reklam gösteren özel algoritmalar olduğu görüldü. 


Uygulamalar, etkinleştirildikten sonra ilk 48 saat içinde ölçülü sayıda reklam gösterse de daha sonra reklam sayısı giderek artıyor ve bu durum şarj tüketimini oldukça artırıyor. Bitdefender Antivirüs tarafından tespit edilen 17 uygulama şöyle: 


1. Car Racing 2019 
2. 4K Wallpaper (Background 4K Full HD) 
3. Backgrounds 4K HD 
4. QR Code Reader & Barcode Scanner Pro 
5. File Manager Pro - Manager SD Card/Explorer 
6. VMOWO City: Speed Racing 3D 
7. Barcode Scanner 
8. Screen Stream Mirroring 
9. QR Code — Scan & Read a Barcode 
10. Period Tracker — Cycle Ovulation Women’s 
11. QR & Barcode Scan Reader 
12. Wallpapers 4K, Backgrounds HD 
13. Transfer Data Smart 
14. Explorer File Manager 
15. Today Weather Radar 
16. Mobnet.io: Big Fish Frenzy 
17. Clock LED 
 
Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında: 
2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’in Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile çözüm ortaklarına satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Aynı zamanda 2018 yılı itibari ile lider güvenlik duvarı ve UTM sağlayıcısı WatchGuard’ın distribütörlüğünü üstlenen Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir. 


Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER