Kaspersky, Arctic Security ile iş birliği yaptı

Kaspersky, kurumsal şirketlere ve hizmet sağlayıcılara özel tehdit istihbaratı sunmak için Arctic Security ile iş birliği yaptı.

Kaspersky, Arctic Security ile iş birliği yaptı

Kaspersky bugün Arctic Security ile yeni bir iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliğiyle Kaspersky Tehdit Verisi Akışları, Arctic Security’nin Arctic Hub platformunda sunulacak. Bu veri akışları güvenlik operasyonları merkezlerine sahip kurumların, yönetilen hizmet sağlayıcılarının ve internet servis sağlayıcıların siber tehditler hakkında en güncel ve ilgili bilgileri almasına yardımcı olacak. 

Siber tehditler hakkında her bilgi faydalı olmuyor. Örneğin Kaspersky’nin 451 Research şirketine yaptırdığı ankette, bilgi güvenliği yöneticilerinin %37’si ilgilenilecek çok fazla güvenlik verisi olduğunu ve bunların çoğunun müdahale gerektirmediğini söyledi[i]. Arctic Security ve Kaspersky arasındaki iş birliği sayesinde, ortak müşteriler şimdi Arctic Hub platormu üzerinden Kaspersky Tehdit Verisi akışlarına erişebilecek. Kurumlar böylece kapsamlı, zengin içerikli ve müdahale için değerlendirilebilecek istihbarata kavuşacak.

Kaspersky Tehdit Verisi Akışları; Kaspersky Security Network, Kaspersky Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT) ve diğer güvenilir tehdit istihbaratı kaynaklarından gelen çok geniş ölçekli zararlı aktivite bilgilerini topluyor. Veri akışlarındaki her bir kayıt tamamen sıfır yanlış pozitif oranına sahip. Her bir sağlama dosyası, IP adresi, alan adı ve URL için isimler, zaman damgaları, tehdidin coğrafi dağılımı ve daha fazlasının dahil olduğu zengin ve müdahale için değerlendirilebilecek içerikler sağlanıyor. 

Arctic Security devletlere ve özel sektöre ait siber güvenlik merkezlerine, kurumlarla ilişkisi bulunan siber güvenlik yöneticilerine anında kritik ve özel tehdit istihbaratı sunuyor. Finlandiya merkezli şirketin portföyünde yer alan Arctic Hub çözümü, gelen tehditlerle ilgili bilgileri otomatik olarak müşterinin altyapısına iletiyor. Şirketin internetteki varlığına göre iletilen bilgiler e-posta raporları halinde iletilebiliyor ayrıca bildirimlerin ne kadar ayrıntılı olduğuna göre doğrudan API erişimi de kullanılabiliyor. 

Kaspersky Global İş Birlikleri Müdürü Casper Teijema, “Kaspersky ve Arctic Security’nin devlete ve özel sektöre ait siber güvenlik merkezleri ve yönetilen hizmet sağlayıcıları arasında birçok ortak müşterisi bulunuyor. Bu da bu iş birliğini bizim için çok önemli hale getiriyor. Kaspersky olarak müdahale için değerlendirilebilecek, güvenli tehdit istihbaratı sunmak için çalışıyoruz. Arctic Hub çözümüyle birlikte müşterilerimizin siber tehdit uzmanlığımızdan yararlanacağından eminiz.” dedi. 

Kaspersky Tehdit Verisi Akışları hakkında daha fazla bilgiyi Kaspersky resmi sitesinde bulabilirsiniz.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER