Kaspersky Hybrid Cloud Security güvenlik kurulumunu kolaylaştırıyor

Kaspersky Hybrid Cloud Security, sanallaştırma için geniş ölçekli güvenlik kurulumunu kolaylaştırıyor

Kaspersky Hybrid Cloud Security güvenlik kurulumunu kolaylaştırıyor

Kaspersky Hybrid Cloud Security’nin bir parçası olan Kaspersky Security for Virtualization Light Agent’ın yeni sürümü kurumsal şirketlerin sanallaştırma güvenliği ve ölçeklendirme ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Daha geniş sanal makine kurulumlarında güvenliği optimize eden bu
çözüm, Kaspersky Security Center’da sunulan yeni gelişmiş SVM (Security Virtual Machines) tercih algoritması ve rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC) ile tüm altyapıda güvenlik yönetimini sadeleştiriyor. Yeni özellikler arasında, Windows Server konuk işletim sistemi için davranış tabanlı koruma, açık ve sızıntı önleme ile sanallaştırılmış ortamlarda Kaspersky EDR ile uyum yer alıyor.

Büyüyen ve karmaşıklaşan ağ yapıları büyük kurumların BT güvenliği departmanlarına zorluk yaşatıyor. Potansiyel saldırı alanı sürekli genişliyor. Bu nedenle güvenlik ekiplerinin, on binlerce adet olsa bile sanal sunucular ve VDI gibi tüm bölümlerin korunduğundan emin olması gerekiyor.Kaspersky Hybrid Cloud Security’nin güncel sürümü kurumsal alanda kullanım için hazır. Müşterilerin 100.000 adet sanal sunucu ve VDI için koruma sağlamasına olanak tanıyan çözüm, performanstan ve sanal altyapı üzerinde kontrol ve görünürlükten ödün vermiyor.

Bir güvenlik çözümünü kurmak ve ölçeklendirmek genellikle yoğun kaynak gerektiren bir iş. Ağı meşgul eden bu süreç ilgili ekiplerin sıkı çalışmasıyla tamamlanabiliyor. Kaspersky Security for Virtualization Light Agent’ın yeni sürümünde ise SVM tespit ve seçim mekanizması hafif kurulum için daha esnek bir SVM tercihi sağlıyor. Bu da güvenlik ve yük devretme özelliklerinin kurulumunu daha hızlı yapmayı sağlıyor ve yük dengelemeyi otomatik hale getiriyor. Mevcut ya da ek ana makinelere yeni bir SVM kurulması gerektiğinde, sistem yöneticileri API üzerinden hipervizör kurulum özelliklerini kullanarak yeni güvenlik sanal makinesinin yapılandırmasını otomatik hale getirebiliyor.

Ayrıca, Kaspersky Security Center’daki rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC) şimdi Kaspersky Security for Virtualization Light Agent çözümü tarafından da destekleniyor. Sanallaştırma güvenlik yönetimini kolaylaştıran bu çözüm farklı ekiplere ve altyapılara sahip büyük kurumsal şirketler için ideal. Büyük kurumsal şirketlerde sıkça uygulanan bu yaklaşımda izinler kişilere değil belirli rollere atanıyor. Örneğin güvenlikle ilgili belirli görevleri yapmak için rol içindeki sorumluluklar paylaştırılabiliyor.

Şimdi sanal Windows sunucuları için de Kaspersky Endpoint Security for Business’taki güvenlik özellikleri sunuluyor. Bunlar arasında, en karmaşık ve bilinmeyen tehditlerin faaliyetlerini tespit edip geri alabilen açık önleme ve davranış tespiti gibi özellikler yer alıyor. Kaspersky’nin sanal altyapılar için sunduğu koruma geleneksel uç nokta güvenliği çözümleriyle aynı işleve sahipken, hafif bir araç (light agent) olmanın tüm performans avantajlarını da taşıyor.

Ayrıca, gelişmiş saldırı tespit ve müdahale teknolojileri kullanmak isteyen veya kullanan müşteriler için de Kaspersky Endpoint Detection and Response çözümü Kaspersky Security for Virtualization Light Agent ile tamamen uyumlu hale geliyor.

Kaspersky Hybrid Cloud Security’nin sanallaştırma platformlarıyla entegrasyonu da genişlemeye devam ediyor. Müşteriler böylece sanallaştırma platformlarında alıştıkları güvenlik çözümüne erişebiliyor. Kaspersky Hybrid Cloud Security şimdi Huawei FusionSphere ve Skala-R hipervizörlerine de destek veriyor. Mevcut platform desteği de sanal makinelerdeki olaylara otomatik müdahale eden VMware NSX Tags ile genişletildi.

Kaspersky B2B Ürün Pazarlama Müdürü Sergey Martsynkyan, “Birçok analistin tahmin ettiği gibi iş dünyasında bulut altyapı kullanımı artıyor. Kurumlar bu sayede kaynaklardan tasarruf edip daha hızlı çalışabiliyor. Bulut bilişim, işleri son derece kolaylaştıran bir teknoloji olsa da BT güvenliği yöneticileri için tam bir sorun kaynağı. İşlerin giderek karmaşıklaştığı bir ortamda hiçbir yavaşlamaya neden olmadan altyapının her noktasını güvenli hale getirmek gerekiyor. Tehditler her zaman olacak. Güvenlikten ödün veren kurumların sorun yaşama riski de bu yüzden yüksek. Kaspersky olarak bunu çok iyi anlıyoruz. Yeni nesil çözümümüzde, başarısı kanıtlanmış güvenlik özellikleriyle birlikte büyük önem taşıyan yönetim ve ölçeklendirme becerilerini de birlikte sunuyoruz.” dedi.

Kaspersky Security for Virtualization Light Agent güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen ürün sayfasını ziyaret edin. Kaspersky Hybrid Cloud Security hakkında ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

Kaspersky Hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com.tr adresini ziyaret edin.

Kocaali Haber

SIRADAKİ HABER