MediaMarkt Türkiye şimdi de TikTok’ta!

MediaMarkt Türkiye; Instagram, YouTube, LinkedIn, Twitter ve Facebook’un ardından sosyal medyanın önde gelen kısa video paylaşım uygulamalarından TikTok’a giriş yaptı.

MediaMarkt Türkiye şimdi de TikTok’ta!

mediamarkt_tr kullanıcı adıyla takipçileriyle TikTok’ta buluşan MediaMarkt Türkiye; bu mecraya özel hazırladığı challengelar, danslar, ürün incelemeleri ve bomba gibi içerikler paylaşıyor.

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Üyesi, Pazarlama, Kurumsal İletişim ve e-Ticaret Direktörü Çağanur Atay Uçtu “MediaMarkt olarak çoklu kanal stratejimiz gereği potansiyel müşterilerimiz hangi platformdaysa biz de orada, onlara markamızı en iyi şekilde göstermeye odaklanıyoruz.Dolayısıyla bu platformda var olmak işimize ekstra heyecan katan bir gelişme oldu” dedi.

Avrupa’nın açık 1 ara bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, teknolojiseverlerin olduğu tüm platformlarda onlarla buluşmaya devam ediyor. Türkiye’de bugüne kadar Instagram, YouTube, Facebook, LinkedIn ve Twitter’da resmi hesaplarıyla bulunan, bu platformlarda da teknolojiseverlerle son gelişmeleri paylaşan MediaMarkt Türkiye, artık sosyal medyanın önde gelen kısa video paylaşma uygulaması TikTok’ta da resmi hesabıyla yerini aldı. Takipçileriyle çeşitli challengelar, şarkılar, danslar ve ürün incelemeleri paylaşan MediaMarkt Türkiye, TikTok’ta mediamarkt_tr kullanıcı adıyla faaliyet gösteriyor.

Bu gelişmeyle ilgili değerlendirmede bulunan MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Üyesi, Pazarlama, Kurumsal İletişim ve e-Ticaret Direktörü Çağanur Atay Uçtu “MediaMarkt olarak çoklu kanal stratejimiz gereği potansiyel müşterilerimiz hangi platformdaysa biz de orada, onlara markamızı en iyi şekilde göstermeye odaklanıyoruz. TikTok; Facebook, Instagram, YouTube, Twitter veya LinkedIn gibi doğasını bildiğimiz ve buna göre stratejiler geliştirip, kendi belirlediğimiz etkileşim ve erişim hedeflerince başarılı işler ortaya koyduğumuz mecralara benzemiyor. MediaMarkt olarak sektörde ilkleri denemek, yenilikleri kucaklamak genlerimizde var. Bu mecrayı anlamak, buradaki kitleyi iyi analiz etmek ve mecraya özel doğru içerik stratejisini oluşturup ilerlemek işimize ekstra heyecan katan bir gelişme oldu” dedi.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan ve 2020 yılının en çok indirilen uygulamaları arasında yerini güçlü bir şekilde koruyan TikTok, özellikle 13 – 24 yaş arası kitleye ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Bu özelliğiyle TikTok, Z kuşağına hitap etmeyi hedefleyen markalar için önemli bir fırsat oluştursa da kurumların, diğer sosyal medya platformlarına oranla daha az ilgi gösterdiği bir platform olarak görülüyor. Takipçilerine bulunduğu her platformda, onların dilinden hitap etmeyi hedefleyen MediaMarkt Türkiye bu platformda yer alarak farkını ortaya koydu.

MediaMarkt’tan ilk challenge: Okula Dönüş Dansı
MediaMarkt Türkiye, henüz katıldığı TikTok’taki ilk “challenge”ını ise okula dönüş döneminde bulunan öğrencilerle gerçekleştirdi. Toplamda 18 milyonu aşkın takipçi kitlesi bulunan Cemre Solmaz, denizbody, semihvarolunuz ve Burak Güngör gibi güçlü TikTok fenomenleriyle challenge başlatan MediaMarkt Türkiye, takipçilerinden MediaMarkt reklam müziği eşliğinde, #okuladönüşdansı etiketiyle dans figürlerini paylaşmaya davet etti.

MediaMarkt YouTube’da ürün inceliyor, Instagram’da yarışma düzenliyor
Teknolojiseverlerin bulunduğu tüm platformlarda bulunarak herkese hitap etmeyi hedefleyen MediaMarkt Türkiye, bu platformlarda takipçilerini teknoloji dünyası hakkında güncellemekle kalmıyor aynı zamanda onları son kampanyaları hakkında bilgilendiriyor. Özellikle YouTube’da güçlü ve aktif bir şekilde boy gösteren, geniş ve deneyimli kadrosuyla 500’den fazla ürün inceleme videosuna sahip olan MediaMarkt Türkiye, buna ek olarak bu platformda takipçilerine kampanyaları hakkında bilgilendirmeler sunuyor, reklam filmlerini yayınlıyor ve son gelişmeleri de paylaşıyor. Instagram hesabında da benzer paylaşımlarının yanı sıra yarışmalar düzenleyen ve takipçilerine keyifli içerikler sunan MediaMarkt Türkiye, aynı şekilde Facebook ve Twitter’da da faaliyet gösteriyor.

MediaMarkt Türkiye’nin iş dünyasındaki gelişmeleri LinkedIn’de
Dünyanın en büyük profesyonel sosyal iletişim ağı LinkedIn’de MediaMarkt Turkey adıyla Türkçe paylaşımlarda bulunan MediaMarkt Türkiye, bu platformda ise genellikle MediaMarkt Türkiye üst düzey yöneticilerinin iş dünyası çerçevesinde katıldığı konferanslara, değerlendirmelerine ve görüşlerine yer veriyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER