TEKNOFEST’in enerjisi yine AKSA’dan

Aksa Jeneratör, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in ‘kesintisiz enerji kaynağı’ olmaya devam ediyor.

TEKNOFEST’in enerjisi yine AKSA’dan

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve şirketlerinin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST, bu yıl 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST’in enerji sponsoru yine Aksa Jeneratör oldu.

Festival kapsamında 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına başvuruda bulunan 100 bin gençten yaklaşık 5 bini finalist olarak yarıştı. Pandemi nedeniyle bu yıl ziyaretçinin kabul edilmediği organizasyonda gösteri ve yarışmalar TEKNOFEST’in sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı. Festival her yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmalar dışında önemli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Uluslararası güçlü girişimler, yatırımcılar, mentorlar ve kurumsal şirketlerin bir araya geldiği organizasyonda, TAKE OFF GAZİANTEP, Türkiye Drone Şampiyonası, HACKZEUGMA, ISIF 20 gibi teknolojinin dinamik dünyasını gençlerle buluşturan birbirinden heyecanlı pek çok etkinlik de gerçekleştirildi.

Aksa Jeneratör Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Rıdvan Özer; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in enerji sponsoru olduk. Gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını destekleyen ve toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu önemli festivalin yıllardır enerji sponsorluğunu üstlenmek bizim için çok gurur verici. Uzman mühendislik anlayışımız ve Ar-Ge alanındaki yatırımlara değer veren bir şirket olarak Türkiye’nin bu büyük teknoloji festivalinde sponsorluğun yanı sıra standımızla da yer aldık.
Özellikle lise ve üniversite öğrencisi gençlerin bir araya geldiği bu teknoloji festivali sayesinde, bir Türk şirketi olan Aksa Jeneratör’ün küresel sektörde ilk 5’te yer aldığını ve dünyanın her yerine ürün sağladığını öğrenmelerinin onların gelecek vizyonuna çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Aksa Jeneratör olarak ülkemizin ilk havacılık, uzay ve teknoloji sektörü festivaline kesintisiz enerji desteği vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER