WhatsApp tatil modu geliyor! Peki ne olacak?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, özellikle gelişmekte olan ülkelerde SMS’lere göre çok daha fazla kullanılmakta.

WhatsApp tatil modu geliyor! Peki ne olacak?

Düzenli kullanıcılar kendilerini ister istemez günde 100’lerce mesajın döndüğü arkadaş gruplarında bulacaklardır. Eğer bu sohbetlerden birine mola vermek istiyorsanız ve onları ana sohbet listenizin başında görmek istemiyorsanız, ancak gruptan da çıkmak istemiyorsanız WhatsApp derdinize çare olacak. WhatsApp tatil modu geliyor.

Bir süredir beklenen WhatsApp tatil modu!
Tatil Modu’nun geleceği geçtiğimiz Ekim ayında konuşulmuş, ancak sonrasında kendisinden haber alınamamıştı. Şimdi, Android 2.19.101 sürümü ile şirket, bu özellik üzerinde çalıştığını belli etti.

Öncelikle, Arşivlenmiş sohbetler artık kendi alt menü seçeneğine sahip olacaklar. Bu nedenle arşivlenmiş sohbetlere erişmek için menü menü gezmenize gerek kalmayacak. Yalnızca alt menüde tek butona tıklamanız yeterli olacak. Bu özellik yeni beta sürümü ile kullanılabilir durumda.

İkinci özellik olan Tatil Modu ise “Arşivlenmiş sohbetleri yoksay” olarak adlandırılacak. Bu özellik, yeni bir mesaj geldiğinde arşivlenmiş sohbetlerin arşive aktarılmasını engelleyecek. Böylece rahatsız olduğunuz grup mesajlarını en üstte, anlık olarak görmeyeceksiniz. Özellik henüz geliştirme aşamasında olup, sadece belirli kullanıcılara sunulmaktadır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu özelliği bekliyor muydunuz? Söz konusu özelliği kullanacak mısınız? Yorumlarda belirtiniz.

Ridvan KARA

SIRADAKİ HABER