Transfer süreci

Sakaryaspor’da ikinci yarı hazırlıkları devam ederken 10 günlük kamp dönemini tamamlayan yeşil-siyahlılar ilimize döndü.

Teknik Direktör Şaban Yıldırım, Antalya kampının iyi geçtiğini belirterek “Kampta hedeflerimize ulaştığımızı düşünüyorum. Oyuncularımız gereken yüklemeyi aldılar. Genel olarak verimli bir kamp oldu. Berk ve Denis’in sakatlıkları var. Bu sakatlıklar da ikinci yarı başlangıcına kadar atlatılacak” dedi. Şaban hoca kamp döneminden memnun…

Sakaryaspor bu kamp dönemini de transfersiz geçirdi. Onur Eriş dışında kampta yeni bir isim katılmadı. İlk yarıyı 27 puanla tamamlayan Sakaryaspor’da orta saha, kanat oyuncusu ve stoper transferi yapılacak. Yönetimin planları transfer konusunda yine tutmadı. Yeni transferler kampa yetişebilseydi Sakaryaspor açısından daha verimli bir kamp dönemi olabilirdi.

Haftalardır yönetim forma satışı yapıyor. Belediyeler, STK’lar ve iş adamları ziyaret edilerek forma satışı yapılıyor. Ancak forma satışlarının para ödemesi kısmında sıkıntı var. Belediyelerin forma paralarını ne zaman kulübe teslim edeceği soru işareti. Sezon başlarında belediyelere toplu komineler verilir ancak iş para ödemesine gelince hesaplar hiçbir zaman tutmazdı. İnşallah forma projesinde bu olaya benzemez!

Cumhur Genç ve ekibinde para olmadığı ve tüm planlarını bu projeden gelecek paraya göre yaptıkları için transferde de beklenen olmadı. Ttransferin açılması için 2 Milyonun üzerinde para gerekiyor. Mevcut takıma ve yeni transferlere de ödeme yapılmak zorunda.

Bundan sonraki süreçte inşallah hesaplar tutar ve Sakaryaspor’a gereken takviyeler yapılır.

YORUM EKLE