Geleceğin turizmcileri Sakarya’yı keşfetti

Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Tanıtım Şube Müdürlüğü yeni eğitim-öğretim yılında Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu’nu kazanıp şehrimize gelen öğrencilere tanıtım gezisi düzenledi.

Geleceğin turizmcileri Sakarya’yı keşfetti

Şehrin doğal ve kültürel güzelliklerini yakından gören öğrencilerin geziden memnun kaldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Tanıtım Şube Müdürlüğü Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu’nu kazanıp şehre yeni gelen öğrencilere yönelik şehir tanıtım gezisi düzenledi. Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu ile beraber düzenlenen geziye, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Aşçılık programı ve Turizm Animasyon programı öğrencileri katıldı. İlk olarak şehrin kuzey ve güney tarafındaki doğal güzelleri gezen öğrenciler burada Acarlar Longozu, Poyrazlar Gölü, Karasu-Kocaali Sahilleri, Maden Deresi, Tarihi Taraklı ve Alifuatpaşa Bayezid Köprüsü’nü yakından görme şansını elde etti. Tanıtım gezisi daha sonra Tarihi Çark, Maltepe Park ve Adakule ile Ofis Sanat Merkezi ziyaretleri ile sona erdi.

Doğal ve kültürel güzellikleri yakından gördüler
Turizm ve Tanıtım Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Sakarya’mız denizi, gölleri, yaylaları, akarsuları ve ormanları ile ülkemizin en güzel illerinden bir tanesidir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması hasebiyle görülmesi gereken kültürel zenginliklere de sahiptir. Müdürlüğümüz olarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Turizm Meslek Yüksekokulu’nu kazanıp ilimize gelen öğrencilere şehrimizi tanıtmak için bir gezi düzenledik. Öğrencilerimiz Sakarya’mızın birçok doğal ve kültürel güzelliğini yakından görmüş oldular. Düzenlediğimiz gezinin öğrencilerin okuduğu şehri daha yakından tanımalarına yardımcı olacağını düşündük. Düzenlediğimiz geziye desteklerinden dolayı Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu’na, Karasu Meslek Yüksekokulu’na, Geyve Meslek Yüksekokulu’na, Taraklı Belediyesi’ne ve Karasu Belediye’ne teşekkür ederiz. Gezi ve tanıtım etkinliklerimizin yelpazesini genişleterek sürdürmeyi hedefliyoruz” denildi.

Burada okumak ayrıcalık
Denizli’den Sakarya’ya okumaya gelen Hazal Tüfekçioğlu, “Sakarya gerçekten çok güzel bir şehir, burada okumak bir ayrıcalık. Geziyi tertip eden Büyükşehir Belediyemize ve okulumuza ayrıca teşekkür ediyorum. Böyle bir organizasyona dâhil olmuş olmaktan dolayı mutluyum” dedi.

Her taraf yeşil
Rize’den Sakarya’ya okumaya gelen Atakan Mert, “Sapanca ilçesinde okuyoruz, her taraf yeşil memleketimi aratmıyor doğrusu. Tabi Sakarya’nın artıları çok; özellikle Acarlar Longozu müthiş bir yer olduğunu bu gezide görmüş olduk; sadece yeşil değil aynı zamanda bir tabiat harikası. ADAKULE bu şehir için bir kazanç olmuş Sakarya’ya genel bir bakış atmak isteyenler mutlaka uğramalı” dedi. 

Huzur veriyor
İstanbul’dan şehrimize okumaya gelen Oğulcan Gül, “Ben deniz tutkunu bir insanım, Karasu’da yapılan tesiste oturup denizi izlemek insana huzur veriyor. Plajlarının uzunluğu da etkileyici, belediyedeki rehber arkadaş kumunun sağlık açısından çok faydalı olduğunu da belirtti. Doğrusu yazın mutlaka kumunu da keşfetmek isterim” dedi.

Güzellikleri keşfettik
Komşu şehir Kocaeli’den şehrimize okumaya gelen Beyza Zengin, “Kocaeli’de yaşamış bir insan olarak bu kadar yakın mesafedeki, komşu ilimizdeki güzellikleri keşfetme imkânı buldum. Özellikle Acarlar Longozu ile Taraklı ilçesi çok etkileyiciydi” dedi.

Büyüleyici atmosfer
Eskişehir’den gelen İlayda Çiftçi, “Acarlar Longozu gibi değerli bir tabiat harikasının bulunması Sakarya için önemli bir şans. Büyüleyici bir atmosfere sahip bir mekân. Burayı görme fırsatı bulduğumuz için kendimi şanslı addediyorum. ADAKULE’den kuşbakışı şehri izlemekte çok etkileyiciydi” dedi.

Sükûnet ve huzur
İstanbul’dan ilimize okumaya gelen Kubat Özgür Göksel, “İstanbullu bir sakin olarak sükûnet ve huzurun ne anlama geldiğini Sakarya’ya gelince özellikle bu gezi vasıtasıyla daha iyi anladım. İstanbul gibi bir metropolden sonra Sakarya huzur için adeta ilaç gibi geldi” dedi.

Doğası muhteşem
İstanbul’dan okumak için Sakarya’ya İlayda Şale, “Sakarya’daki doğal güzellikler bence herkes tarafından keşfedilmeli. Sakarya, hem tarih hem de doğa olarak çok değerleri olan bir il, özellikle doğası muhteşem. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bizlere bu yerleri görme fırsatı sağladığı için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER