Kalkan Balığı şenliği Mayıs’ta

Kocaali Belediyesi, Kocaali Turizm Kültür Derneği ve Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü Derneği iş birliği ile geçtiğimiz yıl 1.si düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi amaçlanan Kalkan Balığı Yakalama ve Fotoğrafçılık Yarışması ikinci kez düzenleniyor.

Kalkan Balığı şenliği Mayıs’ta
İki gün sürecek
2013 yılı Mart ayı sonlarında Kocaali Belediyesi, Kocaali Turizm Kültür Derneği ve Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü Derneği iş birliği ile birincisi düzenlenen Kalkan Balığı Yakalama ve Fotoğrafçılık Yarışması bu yıl ikinci kez düzenleniyor. 3-4 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan ve iki gün sürecek olan etkinlik şenlik havasında geçecek.

Program kapsamında sürpriz sanatçılar sahne alacak. Yurt genelinden çok sayıda doğa kulübünün de başkanlık ve yönetim kurulları düzeyine katılım göstereceği organizasyon ulusal yayın organları aracılığıyla yazılı ve görsel basında yer bulacak. Çeşitli illerden çok sayıda av tutkunu ilçenin doğal güzelliklerini yerinde görme imkanı bulacak.

Türkiye’de ilk
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar bu yıl ikinci kez gerçekleşecek olan şenliğin bir önceki yıla göre daha kapsamlı hale getirildiğini ve ilçenin tanıtımı açısından büyük önem arz ettiğini ifade etti. Başkan Acar açıklamasında “Kocaali Belediyesi olarak hem belediyecilik faaliyetlerinin eksiksiz şekilde yerine getirilmesi hem de kültürel etkinliklerin artırılarak devam etmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl birincisini düzenlediğimiz Kalkan Balığı Yakalama şenliği ile Türkiye’de bir ilke imza attık.

Bu yıl aynı organizasyonu daha kapsamlı hale getirdik. 3-4 Mayıs tarihlerinde iki gün sürecek. Yurt genelinden çok sayıda doğa kulübü başkanlık düzeyinde katılım gösterecek, organizasyon çok sayıda ulusal yayın organı tarafından yayınlanacak. Ayrıca ilçemize gelen misafirlere rehberler aracılığı ile ilçemizin tanıtımı yapılacak. Kocaali’nin iyi reklamı açısından büyük bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz. Tüm halkımızı davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2014, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
fozcan54
fozcan54 - 6 yıl Önce

katılım şartlarına nasıl ulaşabiliriz.

Balık Tutkunları Derneği
Balık Tutkunları Derneği - 6 yıl Önce

http://www.baliktutkunlari.com/tr/ adresinden katılım formuna ve yarışma şartnamesine ulaşabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER