Karagöl Yaylasına Yoğun İlgi

Sakarya Taraklı İlçesinde doğal güzelliğiyle dikkat çeken Karagöl yaylası, korona virüs salgınında normalleşme süreciyle birlikte ziyaretçi akınına uğruyor.

Karagöl Yaylasına Yoğun İlgi

Taraklı kent merkezine 20 uzaklıkta bulunan 1200 rakımlı Karagöl yaylası, doğal güzelliği ile görenlerin dikkatini çekiyor. Koronavirüs nedeniyle tatile gitmeyen vatandaşlar, doğaya merak salınca soluğu Karagöl yaylasında aldı. Çevre illerden gelenler, doğal bir güzelliğe sahip olan yaylayı tercih ediyor. Yaylada karavan ve çadırlarıyla gelen vatandaşlarda geceyi burada geçiriyorlar. Bazı vatandaşlar ise balık tutmanın zevkini çıkarıyorlar. Doğa yürüyüşü yapmak, fotoğraf çekmek ve dinlenmek için ideal bir ortama sahiptir.

Yaylada yöre halkı ise kendi yetiştirdikleri organik sebzeleri gelen misafirlere satıyor.

Yaylaya gezmeye gelen Levent Kaymakcı, ailemle buraya piknik yapmaya geldim ve iyikide gelmişim, gerçekten çok güzel bir doğası ve insanın ruhunu dinlendiriyor, havası çok güzel, gölü çok güzel gerçekten burayı herkesin görmesini tavsiye ederim. Burada gerçekten günümüzü çok iyi geçiriyoruz, mangalımızı yaptık, ormanda yürüyüş yaptık, spor olsun diye balık tuttuk yani gerçekten muhteşem güzelliğe sahip bir yer burası gerçekten keyifli bir vakit geçiriyoruz.

Yöresel ürün satan Hanife Dönmez, bizler burada kendi ürünlerimizi gelen misafirlere satıyoruz. Yoğurt, süt erişte, tarhana, uğut tatlısı, nane, mısır, kekik hepsi kendi mahsulümüz. Ürettiğimiz ürünlerimiz hepsi doğal ürünlerdir. Yaylaya İstanbul, Ankara, İzmit, Bursa çeşitli illerden ziyaretçiler geliyor bizlerde kendi yöresel ürünlerimizi gelen misafirlerimize taktim ediyoruz. Allaha şükür işlerimiz iyi ne kadar ziyaretçi gelirse bizlerde o kadar satış yapıyoruz.

Nisanur KARAÇAY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER