Karasu’da Turizm Patlaması, Başkan İspiroğlu TRT Haberde

Tertemiz denizi, yeşili ve tarihi değerleriyle dikkat çeken Sakarya’ya bağlı Karasu İlçesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle altın çağını yaşıyor.

Karasu’da Turizm Patlaması, Başkan İspiroğlu TRT Haberde
Ramazan bayramında dolan tesisler hala tam kapasiteyle turistleri ağırlıyor. Batı Karadeniz’in gözde turizm yerlerinden biri olan karasu İlçesinde işletmecilerin yüzünü güldüren bir turizm patlaması yaşanıyor. Yaz sezonunun başlamasının ardından yerli turistleri ağırlamaya başlayan Karasu, ramazan bayramından beri tam kapasite dolu halde turistlere hizmet veriyor. 
Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerde Karasu sahilinde tatil yapmayı seçiyor. Yerli turistlerin Karasu’yu tercih etmesini ve bu sezon gerçekleşen turist akınından oldukça memnun olan turizm işletmecileri ve yerel esnaf, Karasu’da yeniden bu tür manzaralarla karşılaştıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler.

“Büyük Otellerde Yer Yok”
Karasu’da turistik konaklama tesisleri. Yaşanan turizm patlaması nedeniyle artan konaklama ihtiyacını karşılamada yetersiz kalıyor. Yerli ve yabancı turistlerin Karasu’yu tercih etmesini ve bu sezon gerçekleşen Turist akınından oldukça memnun olan turizm işletmecileri, tesislerimiz yaz sezonunun girmesiyle birlikte yoğunluk devam ediyor. Ve şu anda da yoğunluk hiç değişmedi. Boşalan yerlerimiz ise aynı gün içinde doluyor. Geçen yıla nazaran bu yıl ilçemizde bir turizm patlaması yaşıyoruz. Bölgemiz normalde 40 nüfuslu bir yer fakat yazın gelmesiyle birlikte nüfusumuz 400 ve 500 bine ulaşıyor. İşletmeci olarakta çok zorlanıyoruz ve ilave yataklar ekliyoruz. İnş. Allah bu tesislerin sayısı artar ve gelen turistlere cevap verebiliriz. Gönül isterki sezonun daha fazla olması burada en fazla 3 ay sezonu yaşıyoruz onun için burasının kış turizmine yönelmesi gerekiyor. Karasu’da bu turizm talebinin karşılanması için girişimcilerin önünün açılması gerekiyor.
Tatile gelen yerli turistlerinde Karasu’dan çok memnun olduklarını söylediler.

“İspiroğlu Mavi Bayrak Çalışmaları Devam Ediyor”
Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçemizin büyük illere yakın olması sebebiyle ramazan sonrası İlçemizde bir iç turizm patlaması yaşanıyor. İlçemizdeki otel ve pansiyonlar tamamen dolu ve 20 bin kapasiteli turizm ağırlıklı konutlarımızda tamamen doludur. 60 bin olan nüfusumuz şu anda 400-500 bine dayanmıştır. Tabii bu turizm patlamasında bizleri Belediye olarak işlerimizi yüzde yüz arttırmaktadır. Bütün ekiplerimiz 24 saat gelen misafirlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Yani 60 bin kişinin parasıyla 500 bin kişiye hizmet etmeye yetmiyor. Sayın yetkililerin turizm ilçelerine bu konuda bir katkı sağlamalarını özellikle istiyoruz. İlçemizin 51 km. lik kumsalıyla insanların son zamanlarda çok ilgisini çekmeye başladı. Sarı taneli altın sarısı kumuyla birçok hastalığa da faydası olduğunu biliyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkanı Zeki Toçoğlu, İlçemize yaptığı büyük hizmetlerden dolayı da teşekkür ediyorum. Özellikle sahile yapılan muhteşem sahil parkıyla Karasu sahili ’nede muhteşem bir güzellik katmıştır. Yapımı devam eden arıtma tesisininde bitmesiyle birlikte Mavi bayrak çalışmalarımızda devam etmektedir dedi.

“Deniz Eğlence Tarih Karasu’da”
Karasu’ya gelen tatilciler gündüz sahilde güneşlenip, denize girerek vakit geçirirken, akşam saatlerinde de sahil kenarında canlı müzik yapan mekânlarda doyasıya eğleniyor. Günün belirli saatlerinde de acarlar longozu, Antik maden deresi ve yeni mahalleyi gezen yerli turistler bölgedeki zenginlikleride görme fırsatları görüyorlar.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER