Karavancılar Sezonu Sapanca’da Açtı

Karavancılar, sezonu, muhteşem doğal güzellikleri barındıran Sakarya Sapanca göl kenarında açtı.

Karavancılar Sezonu Sapanca’da Açtı

Sakarya Sapanca İlçesinde başlayan 2. Doğa, Turizm tanıtım ve Kamp Festivali kapsamında karavancılar Sapanca Gölü kenarında yüzden fazla karavancı sezonu açtılar. kocaali
Sakarya Sapanca Belediye başkanı Dr. Aydın Yılmazer İlçeye gelen, birbirinden karavanları, kamping alanında ziyaret ederek tek tek karavanları gezerek hoş geldin dileklerinde bulundu.


 Başkan Yılmazer şunları söyledi, Sapanca Sakarya’nın doğa incisi, yeşil cenneti, su cenneti bir ilçe. Vizyon olarak Turizm ve süs bitkileri üzerine projelerimizi yapıyoruz. Diğer bağlamdada bu tip festivallere çok önem veriyoruz. İlçenin uluslararasında tanıtılması bağlamında çok büyük katkı sağlamaktadır. Yurdun çeşitli yerlerinden gelen misafirlerimiz burada Turizme bir canlılık ve katkı sağlıyor. Bu yıl ikincisini yaptığımız 2. Doğa, Turizm tanıtım ve Kamp Festivalinin önümüzdeki yıllar dada daha güçlü bir şekilde yapacağız. Karavan festivalleri için önümüzdeki günlerde daha iyi yapabilmemiz içinde çalışmalarımız devam ediyor. Buraya Türkiye’nin her bölgesinden gelen yüze yakın karavancılarımızı ve güzel insanları burada görmek, ve adeta Turizm elçisi hale getirmek bizleri mutlu ediyor.
Karavan kampına katılan karavancılar ise  çok mutlu olduklarını dile getirerek doğa harikası Sapanca’da kamp kurmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Ulusal Kamp Federasyonu Sakarya Temsilcisi Şaban Mergül ise şunları söyledi, Sapanca’ya Türkiye’nin her yerinden gelen karavancılarla burada kamp yapıyoruz. Burada Türkiye’nin her yerinden karavancı var ve her türlü de karavan var. Buraya gelen karavancıların içinde en çok İstanbul ilimizden gelenler var. İstanbul’dan gelen karavancılar olabileceği yerde olamıyorlar niye dediğimizde İstanbul’da arabalarını park edecek yer bulamadıkları içinde karavan almakta sıkıntı çekiyorlar.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER