Sakarya Turizm Çalıştayı Başladı

Sakarya Üniversitesi ev sahipliğinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Turizm Çalıştayı SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde başladı. 

Sakarya Turizm Çalıştayı Başladı

Çalıştayın açılışında konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, her Sakaryalının şehrin doğasından kültürüne kadar bütün özelliklerinden haberdar olması gerektiğini vurguladı. Bu konuda Sakaryalılara çok sorumluluk düştüğünün altını çizen Prof. Dr. Savaşan, “Kentin turizmiyle ilgili her noktasında bilgi sahibi olmalı. Bir bakıma şehrin potansiyeline özgüven duymalı” dedi.

Sakarya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Kent Konseyi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) iş birliğiyle gerçekleştirilen çalıştayda, gün boyu kentin doğa, sağlık, kültür, gastronomi, spor, deniz, uluslararası organizasyonlar, kongreler, iş, markalaşma, tanıtım ve akıllı turizm potansiyeli masaya yatırılacak.

Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen çalıştaya telefonla bağlanan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, etkinliğin başarılı olmasını temenni ederek, Sakarya'nın Karadeniz'den Marmara'ya, büyük göllerinden doğal güzelliklerine, kültürel yapısından gastronomisine çok önemli değer olduğunu söyledi.

Vali Kaldırım: “Sakarya müthiş bir konumda”
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da bilhassa yurt dışı fuarlarının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Dış turizmi bir kenara koyarsak sadece iç turizm açısından 2,5 saatlik mesafede 35 milyon nüfus var. Aslında müthiş bir yerde, müthiş bir coğrafi konumda bulunuyoruz” diye konuştu.
Çalıştayın açılış konuşmaları kısmında sahneye çıkan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sakarya, uluslararası organizasyonlarda her tür konaklama imkânına sahip. Sakarya'nın bu güzelliklerini hep beraber ön plana çıkaralım” diye konuştu. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER