Sakarya’yı dünyanın misafirhanesi yapmayı arzu ediyoruz

Büyükşehir Belediyesi şehrin tarihi, kültürel değerlini ve doğal güzelliklerini tanıtmak adına başlattığı

Sakarya’yı dünyanın misafirhanesi yapmayı arzu ediyoruz

Sakarya Tanıtım Gezileri” kapsamında SUBÜ Sapanca Turizm MYO’da öğrenim gören turizm elçilerine Poyrazlar Gölü, Sakarya Botanik Vadisi, Kuvayi Milli Müzesi ve II. Beyazıt Köprüsü ile Taraklı’nın yer aldığı kuzey ve güney destinasyonlarında Sakarya’yı tanıttı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Tanıtım Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Sakarya Tanıtım Gezileri” kaldığı yerden devam ediyor. Bu program kapsamında SUBÜ Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle birlikte şehrin tarihi, kültürel değerleri ve doğal güzelliklerinin yer aldığı bir çok noktaya gezi düzenlendi. Şehrin doğal cennet niteliğindeki ekoturizm alanları ve tarihi değerlerinin öğrencilerle buluşturulduğu programa ilgi yoğundu. 

Şehrin en güzel noktalarını gezdiler
Program kapsamında 14 ve 15 Ekim tarihlerinde Poyrazlar Gölü, Sakarya Botanik Vadisi, Acarlar Longozu, Maden Deresi, Karasu Sahil Park, Sakarya İl Ormanı, Alifuatpaşa Kuva-yi Milliye Müzesi, Geyve II. Beyazıt Köprüsü, Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ve Taraklı’nın doğal güzellikleri ve tarihi yerleri gezildi. Türkiye’nin turizm elçileri olmaya aday öğrenciler şehrin kuzey ve güney turistik destinasyonlarını yerinde inceleme fırsatı bularak, Büyükşehir heyetinden bilgi aldı. 

Sakarya dünyanın misafirhanesi olsun
Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’nın kültürel, tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkması için Büyükşehir olarak bir çok program yürütüyoruz. Bu noktada turizm elçisi olarak nitelendirdiğimiz gençlerimiz, bizim en büyük gücümüzdür. Üniversiteler ve eğitim merkezleriyle iş birliği içinde tanıtıcı, öğretici geziler düzenliyoruz. Bu kapsamda turizm eğitimi alan gençlerimizin ufkunu açmak, onlara yol göstermek için şehrimizin değerlerini anlatıyor, yeni bir turizm hareketinin temellerini hazırlıyoruz. Yeşilin her tonunu barındıran doğal güzellikleri, kültürel zenginlikleriyle özellikle insan değerini yücelten ve tarihe ışık tutan şehrimizi dünyanın misafirhanesi yapmayı arzu ediyoruz.” denildi. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER