Sapanca Arapların Gözdesi Oldu

Temiz havası ve muhteşem manzaralı gölü ile dikkat çeken Sakarya’nın Sapanca ilçesi, özellikle Suudi Arabistan ve Katar'dan gelenlerin ilgisi ile konut fiyatlarında büyük artış yaşanmasına neden oldu. 

Sapanca Arapların Gözdesi Oldu

Sapanca’da küçük bir piyasa da oluşmuş durumda. Otoparklardan, tuvaletlere, yiyecek isimlerinden bölgede kurulan halk pazarına kadar her noktada Arapça tabelaların yer aldığı ilçeye çok sayıda firma da günlük turlar düzenliyor.

Türkiye’nin yaşam standartları yüksek ve yeşili fazla olan şehri Sakarya'nın her noktasında Arapları görmek mümkün. Bölgedeki esnaf, yaşanan yoğun ilgiden dolayı mutlu olduklarını söylüyor ve İstanbul'a sadece 2 saat mesafede olan Sapanca Arapların yeni yurdu olma yolunda hızla ilerliyor. Arapların

Sapanca ya olan ilgisi hem ilçe hem de şehir ekonomisine hareketlilik getirdi. Havaların güzel ve sıcak gitmesi İlçeye Arap turistlerin bölgeye olan ilgisini artıyor.

Bölgede tabelalarının da Arapça olarak düzenlendiği göze çarpıyor. Göl kıyısını yürüyerek gezmek istemeyen Araplar için sandal turlarının yanı sıra atlı fayton gezileri de düzenliyor. Papağanlarla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyorlar.

Bölge esnafları Araplardan çok memnun olduklarını, özellikle konut aldıklarını belirtiyorlar. Sapanca Göl kenarında bulunan mini çarşılardan alış veriş yapan Araplar, esnaflarında gözdesi oldular.

Nisanur KARAÇAY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER