Tanriverdi’yi her zaman minetle anacağız

SUBÜ Sakarya MYO Öğretim Görevlisi İsmail Zafer Tanrıverdi’nin vefatı çalışma arkadaşlarını da derinden üzdü.

Tanriverdi’yi her zaman minetle anacağız

Mesai arkadaşlarını ve öğrencilerini yasa boğan vefatın ardından taziyeler devam ediyor. Rektör Sarıbıyık ve Sakarya MYO Müdürü İsmail Gümüş Tanrıverdi’yi anlattı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sakarya Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Zafer Tanrıverdi, 30 Nisan 2020’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Yine Sakarya MYO akademisyenlerinden Dr. Öğretim Üyesi Ezgi Tanrıverdi ile evli olan ve bir de kızı bulunan Tanrıverdi, memleketi Tokat’ta Ali Paşa Cami’nde kılınan cenaze namazının ardından Şeyhi Şirvani Mezarlığı’nda toprağa verildi. İsmail Zafer Tanrıverdi’nin ani vefatı çalışma arkadaşlarını da derinden üzdü.  Çok sayıda baş sağlığı mesajı paylaşıldı. Akademisyen arkadaşları yerinde duramayan, çalışkan, nazik ve saygılı bir arkadaşlarını kaybetmenin şaşkınlığı ve üzüntüsünü yaşadıklarını söylerken, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Sakarya MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş de Tanrıverdi’nin geride çok güzel izler bıraktığını ve her zaman güzel bir şekilde hatırlanacağını ifade ettiler.

TİPİK BİR ANADOLU İNSANIYDI
Zafer Tanrıverdi’yi 2011 yılında Sakarya MYO’da müdür olarak görev yaptığı dönemden beri tanıdığını belirten Rektör Sarıbıyık, “Kendisiyle iyi bir diyaloğumuz vardı. Çok güzel günlerimiz oldu. Gerek öğrencilerle gerekse mesai arkadaşlarıyla ilişkisine baktığımızda içinde hep bir insan sevgisi olduğunu kolaylıkla görebiliyordunuz. Hizmet aşkıyla ve iyi niyetle ülkesine ve milletine hizmet etme bilinciyle hareket ettiğine şahidim. İçinde kötülük olmayan tipik bir Anadolu insanıydı. Rahatsızlığı sürecinde de kendisiyle görüştük. Mayıs ayında ameliyat olmaya razı olduğunu ve kendisine dikkat etmeye başladığını söylemişti. Maalesef ölüm onu hayattan, sevdiklerinden ve öğrencilerinden genç yaşta ayırdı. Zafer hocamıza çok üzüldük. Kendisine Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Her zaman hayırla yâd edeceğiz. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

GENÇLERİ ÇOK SEVİYORDU
Zafer Tanrıverdi’nin sosyal aktivitelerde de ön plana çıkan birisi olduğunu vurgulayan Sakarya MYO Müdürü Gümüş, “Kendisi futbol uzmanı olmamasına rağmen Sakarya MYO’nun futbol takımını çalıştırmayı fahri olarak üstlenmişti. Çünkü gençleri seviyordu ve onlarla bir arada olup motive etmeyi kendine görev edinmişti. Bununla da kalmayarak futbol takımına antrenman öncesi bizzat cebinden vererek yemek ikram ettiği oluyordu. Onun idaresinde yüksekokulumuz üniversite turnuvasını şampiyon olarak tamamlamıştı. Şampiyonluk maçı öncesi futbol takımımıza okul olarak yemek taahhütümüz vardı. Ancak Zafer hocamız öğrencilerine kıyamayarak maça aç çıkmasınlar diye bizden habersiz köfte ikramında bulunmuştu. Bunun yanı sıra okulumuzda 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anmak üzere törenlerin düzenlenmesine de istekle talip oluyor, sadece dersle yetinmeyip milli ve manevi değerlerimizi gençlerimize sunmak için gayret ediyordu. Bizlere çok güzel hatıralar bıraktı. Kendisini her zaman güzel şekilde ve minnetle anacağız” ifadelerini kullandı.
 

SUBÜ Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER