67 Yıllık karısına Çocuğu gibi Bakıyor

87 yaşındaki Kadir Kolcu, Alzheimer hastası eşinin hiçbir şeyini eksik etmiyor. Yaşlı adam, yatağa bağımlı yaşayan hayat arkadaşının başından bir an olsun ayrılmıyor.

67 Yıllık karısına Çocuğu gibi Bakıyor

Sakarya Söğütlü İlçesi Soğucak Mahallesi'nde gençken birbirlerine aşık oldukları için kaçarak evlenen ve tek katlı bir evde 67 yıllık ömrü paylaşan Kadir ve Hatice Kolcu (86) çiftinin mutlu giden evliliğinden 4 çocuğu dünyaya geldi.
HABER-ASLI ÇAM

Yaşadıkları geçim sıkıntısına rağmen sevgileri sayesinde tüm zorlukları aşan çift, 3 yıl önce çok sevdikleri kız evlatlarını kanserden kaybetti.
Yaşadığı acının üstüne bir de 3 yıl önce eşinin alzaymır hastalığına yakalandığını öğrenen Kolcu, ilerleyen yaşına rağmen yatağa bağımlı halde yaşayan hayat arkadaşına adeta çocuğu gibi büyük bir özveriyle bakıyor. Aldığı emekli maaşıyla eşi için bakıcı tutan, çocuklarından da destek alan vefalı eş, vaktinin çoğunu eşinin yatağının başında geçiriyor.

Fedakarlığı ve eşine olan sadakatiyle herkese örnek olan Kadir amca, "Tekrar dünyaya gelsem yine onunla evlenirim." dediği eşinin sağlığına kavuşmasını umuyor.
Kadir Kolcu, TRT muhabirine yaptığı açıklamada, evlendiği zaman çok parasının olmadığını, o yüzden çok sevdiği eşiyle kaçarak evlendiğini anlattı.
Eşini çok sevdiğini dile getiren Kadir Kolcu, "Eş sevilmez mi? Eşini dövenler oluyor. Eşini nasıl dövüyorsun? Onun gücü yetse kendini dövdürür mü? Dövdürmez. Çok tuhafıma gidiyor. Eşe el kalkar mı ya? Bunun gücü yetse kendini dövdürür mü?" dedi.
Kolcu, evliliklerinin üzerinden 67 yıl geçtiğini belirterek, "Bir parça mısır ekmeği, bir tas ayran, doğru tarlaya. Başka öyle bol katık yok. Eşimin her istediği yapıldı, sevmediği insan da yoktu. Damatlar da el üstünde tutuyorlardı. Hepsinden Allah razı olsun. Ekmeğini, yemeğini, diğer ihtiyaçlarını hepsini görüyorsun, bir de kafan bozuldu mu, gel kadını döv, öyle bir şey olamaz." ifadelerini kullandı.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER