Araştırmacı Yazar Mustafa ARMAGAN'a Büyük Ilgi

Kocaali belediyesin her ay düzenlediği kültür etkinlikleri programın da bu ay araştırmacı yazar Mustafa Armağan konferansı vardı.

Araştırmacı Yazar Mustafa ARMAGAN'a Büyük Ilgi
Kocaali eğitim birsenin de katkıda bulunduğu kültür etkinlikleri programına Araştırmacı yazar Mustafa Armağan Abdulhamitten bu yana darbeler” adlı konferans verdi.

Kocaali bahçem düğün salonunda düzenlenen konferansta araştırmacı yazar Mustafa Armağan “aslanlar kendi avlarını anlatmadıkça avcıların hikâyelerini dinlemeye mahkûm kalacağız” diyerek konuşmasına başladı.

Mustafa Armağan 1908 devriminden sonra ordunun içine siyaset girdiğini belirterek günümüzde birçok olayın meydana geliş tarihlerinin kesinlikle tesadüf olmadığını ve bu tarihlerin bir şifresi olduğu belirterek 27 Nisan da internet üzerinden yayınlanan muhtıranın Abdülhamit’in tahtan indirildiği tarihtir dedi. “Yasal yollardan iktidara gelmiş olan Sultan Abdülhamid’i anayasayı ihlal etmekle suçlayanlar, bir süre sonra en ağır militer düzeni savunmuşlardır. Adnan Menderes de 27 Mayısçılar tarafından 1924 Anayasası’nı ihlal etmekle suçlanmıştı; ne gariptir ki, onu anayasayı ihlalle suçlayan darbeciler aynı anayasayı toptan kaldırıp atmışlardı, anayasayı ihlal ettiği için Başbakan asabiliyorlardı. Adnan Menderes mahkemede beni anayasayı ihlal ettiğim için yargılıyorsunuz ama siz bu anayasayı lav ettiniz demiştir” dedi.

Araştırmacı yazar Mustafa Armağan konuşmasından sonra dinleyiciler tarafından getirilen kitaplarını imzaladı.

Ridvan KARA

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER