Ayağı Kesilen Sokak Köpeği Tedavi Altına Alındı

Sakarya Pamukova İlçesinde ayağı kesik halde bulunan köpek Sakarya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı.

Ayağı Kesilen Sokak Köpeği Tedavi Altına Alındı

Sakarya Pamukova İlçesinde ayağı kesik halde bulunan köpek Sakarya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi tedavi altına alındı. kocaali
HABER-ASLI ÇAM

Pamukova İlçe  Elpelek mahallesinde ön sağ ayağı kesilmiş köpeği gören vatandaşlar, durumu Pamukova Belediye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Belediye Ekipleri ayağı kesilmiş köpeği bulunduğu yerden alarak., Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hayvan barınağı geçici bakım evine götürdüler.
Veteriner hekimler tarafından tedavi altına alınan köpek ameliyat edildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi veteriner hekim Ahmet Safa Yıldırım, köpeği bize dün getirdiler ve geldiği zaman ilk müdahalesini yaptık. İç kanama ve hayatı önem taşıyan  durumları için ilaçları yapıldı. İlk tedavisinin ardından bu sabah köpeği ameliyata aldık. Köpek aldığı darbeden dolayı sağ ön ayağı kopuk durumda. Köpeği ameliyat yaptıktan sonra istiharede alacağız ve artık bu köpek bizim misafirimiz, çünkü sakat  hayvanları doğaya salmıyoruz ve biz burada onlara bakıyoruz. Köpek çok icı çekmiş ve biraz kasılmaları var biz elimizden geleni yapıyoruz köpeği yaşatma için dedi.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER