Başkan Özen’in Anneler Günü Mesajı 

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ‘8 Mayıs Anneler Günü’ nedeniyle mesaj yayınlayarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Başkan Özen’in Anneler Günü Mesajı 

Annelerimizin emeği ödenemez,
Başkan Özen, mesajında “Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan en değerli kıymetlerimiz olan annelerimize yılın bir günü değil, ömrümüz boyunca minnet borcumuz olduğunu asla unutmamalıyız. Tarihimiz anaların fedakârlıkların, emeklerine defalarca şahitlik etmiştir. Özellikle Kurtuluş Savaşı yıllarında, cephede kıyasıya mücadele veren, evlatlarına elinden gelen desteği gösteren, onlarla birlikte can verip şehit düşen annelerimizin emeği ödenemez.

Yağmur altında, cepheye kağnıyla mermi taşırken, bebeğinin üzerindeki battaniyeyi alarak mermiler ıslanmasın diye örtecek kadar manevi bir görevi üstlenen başka bir milletin kadınını göremezsiniz. Cennet annelerin ayakları altındadır, hadisiyle de annelerimizin önemi dinimizde de vurgulanmıştır. Bizler, annelerimizi sadece bir günle hatırlayan değil, her günümüzü onlarla, onların hatıralarıyla yaşayan bir milletin çocuklarıyız.

Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten, yaşamın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelere sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum’ dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER