Başkan Şenlikoğlu: Çocuklar kutsal varlıklarımızdır

BBP Sakarya Aile Kadın Çocuk ve Engelliler Başkanı Tuba Kübra Şenlikoğlu, ‘1 Haziran Dünya Çocuk Günü’ kapsamında bir mesaj yayınladı.

Başkan Şenlikoğlu: Çocuklar kutsal varlıklarımızdır

Büyük Birlik Partisi Sakarya Aile Kadın Çocuk ve Engelli Başkanı Tuba Kübra Şenlikoğlu “Evren için kurulabilecek en güzel hayal; sadece çocukların yaşadığı nedensiz mutluluklar ile dolu rengarenk bir gezegendir. Çünkü çocuklar yaşamımızın en kutsal varlığıdır.” değerlendirmesinde bulundu. Farklı ülkelerde farklı tarihlerde kutlanan Dünya Çocuk Günü, 21 ülkede yaygın olarak 1 Haziranda kutlanıyor. 1925 yılında 54 ülkenin katılımıyla Cenevre’de kabul edilen Cenevre Bildirgesi ile ilan edilen ‘1 Haziran Dünya Çocuk Günü’ adına bir mesaj yayınlayan Sakarya Büyük Birlik Partisi Aile Kadın Çocuk ve Engelli Başkanı Tuba Kübra Şenlikoğlu “Evren için kurulabilecek en güzel hayal; sadece çocukların yaşadığı nedensiz mutluluklar ile dolu rengarenk bir gezegen olabilirdi” dedi.

Yaşamımızın en kutsal varlığı; çocuklarımız

Şenlikoglu “Yeryüzündeki tüm çocukların sağlık, güvenlik ve her aşamadaki eğitim haklarının, ’ama’ ile başlayabilecek bir cümlenin içinde yer almamasını diliyorum. ’1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde, yaşamımızın en kutsal varlığı çocuklarımız için, en kalbi duygularımı paylaşarak, çocuklar her daim ve her devranda kutlu olsun.”ifadelerini kullandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER