Büyükşehir bayramda doğaseverleri su üzerinde keşfe çıkaracak

Büyükşehir Belediyesi’nin Poyrazlar’da hizmete aldığı gezi teknesiyle doğaseverler bayram boyunca gölü, yeşili ve doğal cenneti suyun içinde harika bir gezi tecrübesiyle keşfedecek.

Büyükşehir bayramda doğaseverleri su üzerinde keşfe çıkaracak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yaşam alanlarına ufak ve anlamlı dokunuşlar yapmaya devam ediyor. Son günlerde özellikle bayrama hazırlanan sosyal donatı alanları çiçek gibi süslendi. Bayram planlamaları yapıldı ve kapasite, en yoğun şekilde hizmet verilmesine odaklı olarak hazırlandı. Vatandaşlar bayram öncesi gezi ve tatil planlarını yapmaya başladı. Özellikle kent içindeki turizm alanların bu sezon yoğun şekilde tercih eden vatandaşlar, dört bir yanı yeşil cennet olan Sakarya’da huzurlu bir bayram geçirecek. Kurban Bayramı’nda Sakarya’nın il dışından ve hatta dünya genelinden yoğun şekilde turist ağırlayacağı tahmin ediliyor. 

Harika bir gezi tecrübesi
Bu beklenti üzerine sosyal alanlarında kesintisiz hizmet verecek olan Büyükşehir, Poyrazlar Tabiat Parkı’nda hizmete aldığı gezi teknesini de tüm günlerde aktif tutacak. Bayramda aileleriyle, sevdikleriyle birlikte doğal alanlara akın edecek olan vatandaşlar bu tekne üzerinde harika bir keşif fırsatı bulacak. Tek seferde 10 kişinin rahatlıkla geziye çıkabildiği %100 elektrikli olan teknenin işletmeciliğini Büyükşehir iştiraki olan BELPAŞ yapıyor. Poyrazlar’ın doğal güzelliği üzerinde süzülen tekneye ilgi ise ilk günden bu yana yoğun.

Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın dört bir yanında yer alan doğal güzelliklerin ön plana çıkarılması için gündüz-gece demeden çalışıyoruz. Adeta Allah’ın bir hediyesi olan doğal cennetimizin keşfedilmesi, vatandaşlarımızın en güzel şekilde istifade etmesi için doğa dostu işletmeler kuruyoruz. Bu sayede vatandaşlarımıza kolay bir şekilde yeni keşifler yapabilme, aileleriyle ve sevdikleriyle güzel anılara sahip olma fırsatı veriyoruz. Son olarak Poyrazlar Göleti içinde hizmete açtığımız gezi teknemizde tüm Sakarya’mız ve misafirlerimiz harika deneyim yaşayabilirler. Tüm vatandaşlarımızı park girişindeki ilk iskelede seferlerine başlayan teknemize bekliyoruz” denildi. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER