Çocukların Sokak Hayvanları Sevgisi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Veterinerlik Şube Müdürlüğü Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle yeni bir projeye imza attı. 

Çocukların Sokak Hayvanları Sevgisi

Tüm canlıların yaşam hakkını gözeterek sokak hayvanları ile ilgili başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi,  Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklarla minik dostları bir araya getirdi. kocaali
HABER-ASLI ÇAM
Hayvanlara yönelik kötü muamelenin son bulmasını isteyen çocuklar Sakarya Kent Parkta kurulan Sokak Hayvanları şenliğini ziyaret ederek hem onları daha yakından tanımak için bilgi aldılar hem de gönüllerince sevdiler. 

Sakak havanları etkinliğine katılan vatandaşlarda sokak hayvanlarını korumamız gerekiyor. Hayvanları parayla almayın bir sokak hayvanı edinin.
Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı İren Çatır, Şehrimizde ilk defa gerçekleşen böyle bir etkinlik gerçekten çok iyi oldu.  

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, 3 Ekim’de başlayıp 4 gün süren Hayvanları koruma etkinliğimizin bu gün son gün finalini yapıyoruz. Bir farkındalık yapalım dedik ve insanlara hayvan sevgisini öğretilim dedik. Eğer seviliyorsanız mutlaka seviyorsunuzdur sloganı ile çıktık yola, eğer hayvanları severseniz sizde sevilirsiniz. Etkinliğe büyük ilgi var insanlar hayvanları seviyorlar ama bu konudada daha da hassas olmamız gerekiyor.
Sakarya Kent Parkta yapılan sokak hayvanları etkinliği 4 gün sürdü ve yüzlerce çocuk ziyaret etti.

Aslı ÇAM

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER