Diyaliz Hastası Üniversite Öğrencisinin Kitap Yazma Azmi

Sakarya Hendek İlçesinde yaşayan engelli ve böbrek hastası, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Türk Dili Edebiyat Bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Murat Sarıoğlu, haftada 3 gün diyalize bağlanıyor.

Diyaliz Hastası Üniversite Öğrencisinin Kitap Yazma Azmi

Hasta yatağında ikinci kitabını yazan engelli genç, kitabının gelirlerini kendi gibi engelli olan vatandaşlara bağışlayacak.
Hasta yatağında kitabını yazmaya çalışan Engelli genç, yatarken daha çok ilham geliyor ve kitabımı yazıyorum.

Sekiz yıldır diyaliz makinesine bağlanan Engelli genç Murat Sarıoğlu, diyalize girdiğimde ve evde kendimce bir şeyler yazıyorum. Engelli kardeşlerimin ve benim başımdan geçenleri yaşamış oldukları zorlukları ve içinde bulunduğu nu anlatmak için yazılarımı yazıyorum. İlk kitabım şiir kitabıydı. Yazdığım kitapta benim gibi engelli kardeşlerimin hayatında geçirdiği zorlukları anlatıyor. Kendimin yaşadığı olayları anlatmak istiyorum. Sesimizi bu kitabı yazarak duyurmak istiyorum. Bizlerde bu toplumun birer ferdiyiz ve mücadelemizi de bırakmak istemiyoruz. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz, bizler hayata barışık insanlarız. Yazdığım kitabın gelirlerini de benim gibi engelli kardeşlerimize bağış yapacağım. İnş Allah kitabımın adı da Engelli gencin kaleminden kitabı olacak.

Baba Bünyamin Sarıoğlu, Murat hayatına okumanın sevginin ne olduğunu iyi anlamıştı. Hiçbir zaman sevgisini ve azmini kaybetmedi. Murat şimdi kendisi gibi engelli kardeşleri için bir kitap yazmaya başladı. Bu kitabın bütün gelirlerini de engelli arkadaşlarına destek olmak için bağışlayacak. Murat büyük bir azimle yoluna devam ediyor ve bende bundan gurur duyuyorum.
Mehmet KARAKAŞ

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER