Doğal yaşamı hep birlikte koruyacağız

Söğütlü Maksudiye Mahallesi’nde düzenlenen programa katılan Başkan Toçoğlu, “Burası doğa harikası bir bölge. Bu doğal güzelliği çok iyi bir şekilde korumalı, gelecek nesillerimize aktarmalıyız.

Doğal yaşamı hep birlikte koruyacağız

Doğa bize Allah’ın emaneti. İnşallah hemşerilerimizle birlikte şehrimizin tüm doğal güzelliklerini koruyacağız.” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü Maksudiye Mahallesi’nde düzenlenen programa katıldı. Programda SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Söğütlü Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Erkaya, Maksudiye Mahallesi Muhtarı Himmet Özdemir ve diğer mahallelerden muhtarlar yer aldı. Program sonunda Maksudiye Mahallesi Muhtarı Himmet Özdemir tarafından Başkan Toçoğlu’na hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verilirken, Eğitimci Faruk Kıral ise Avrupa’da 10 ülke arasında ili temsil eden eğitimciler adına desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. 

Doğa harikasi bir bölge
Maksudiye Mahallesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımızın genişlemesiyle çalışmalarımıza hız verdik. 16 ilçemizde asfalt çalışmaları gerçekleştirerek yollarımızı güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. En temiz ve güzel suyu getirmek adına ekiplerimiz sahada. Muhtarlarımızla güzel bir uyum yakaladık. Bugünde Maksudiye, Türkbeylikkışla ve Kurudil bölgemizdeyiz. Buralar tam anlamıyla bir doğa harikası. Bu bölgeyi çok iyi bir şekilde korumalı, gelecek nesillerimize bu güzellikleri aktarmalıyız. Doğa bize Allah’ın emaneti. İnşallah hemşerilerimizle birlikte şehrimizin tüm doğal güzelliklerini koruyacağız. Bu vesileyle bugün bizleri burada ağırlayan mahalle sakinlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ziyaret memnuniyeti
2014 yılı itibariyle köy statüsünden çıkarak mahalle olduklarını hatırlatan Maksudiye Mahallesi Muhtarı Himmet Özdemir, “Mahalle olduğumuzda altyapılar henüz hazırlanmamıştı ve ardından Büyükşehir sorumluluğuna girdik. Büyükşehir Belediyesi’nden çok güzel hizmetler aldık. Örneğin; mezarlık duvarlarımızı hemen yapıldı. Yol, su ve elektirik sıkıntımız yok. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Çok güzel bir mahalleye sahibiz ve bu mahallemizi her yönden korumak istiyoruz” derken, Söğütlü Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Erkaya ise, “Zaman zaman Başkanımızı ziyaret ediyoruz. Kendilerini iade-i ziyaret için davet ettik. Sağolsunlar ekibiyle birlikte davetimize icabet ettiler. Bu güzel ortamı görmelerini istedik. Güzelce sohbet etme imkanı da yakaladık. Ziyaretlerinden dolayı çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER