Eşinin Mezarına Gidemeyen Yaşlı Kadını, Öğrenciler Götürdü

Sakarya’da yaşayan 77 yaşındaki Rahime Güler, yaklaşık 5 yıl önce kaybettiği hayat arkadaşının mezarını yaşlı ve yalnız olduğundan dolayı 4 yıldır kabrini ziyarete gidemedi.

Eşinin Mezarına Gidemeyen Yaşlı Kadını, Öğrenciler Götürdü

Yaşlı kadına Öğrenciler ve YADEM sahip çıkarak eşinin mezarına götürdüler. kocaali
Sakarya Rahime Sultan Kız Yurdu öğrencileri KYK Gönül Bağı Etkinlikleri kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi YADEM işbirliği ile uzun zamandır eşinin mezarına gidemeyen Rahime Teyzeyi öğrenciler mezarlığa götürüp dualar ederek eşinin kabrine çiçek dikti.

Yaşlı kadın Rahime Güler, Öğrenci kızlarımız beni ziyarete geldiler. Bende yalnız yaşadığım için beş yıl evvel kaybettiğim eşimin mezarına, uzun zamandır kabrini ziyarete gidemedim. Sağ olsunlar kızlarımız biz seni kabristanlığa götürürüz dediler. Belediyeden de bayanlar gelerek öğrencilerle birlikte beni, uzun zamandır gidemedim eşimin kabristanına götürdüler Allah hepsinden razı olsun beni çok mutlu ettiler.

KYK Öğrencisi Elvin Aksoy,  bizler her hafta bir gün YADEM ile birlikte yaşlıları ziyarete gidiyoruz. Onların elini öperek onların hayır dualarını alıyoruz. Geçtiğimiz hafta Rahime Teyzeyi ziyaretimizde, uzun zamandır eşinin mezarı uzak olduğu için ziyaret edemediğini söyledi. Bizlerde YADEM ekipleriyle birlikte Rahime teyzeyi alıp uzun zamandır ziyaret edemediği eşinin mezarına götürdük. Bizlere çok dua etti ve çok sevindi, eşinin mezarın güller dikti.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) sorumlusu Ömer Faruk Karakaş KYK Rahime sultan Kız öğrenci yurdu ve YADEM ile birlikte yaptığımız proje kapsamında yaşlı insanları ziyarete gidiyoruz. Bu hafta yaşlı teyzemiz Rahime teyzenin evini ziyaret ettiğimizde bize 4 yıla yakın  uzun zamandır eşinin mezarına gidemediğini söyledi. Biz Yadem olarak ve KYK öğrencileri ile birlikte Rahime teyzemizi eşinin mezarına getirerek dualar ettik Kur’an okuduk ve Rahime teyzenin hayır dualarını aldık.
HABER-Mehmet KARAKAŞ

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER