İlk sertifikayı Hendek Accoat fabrikası aldı

İl Sağlık Müdürlüğü’nün “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri” projesi kapsamında ilk sertifikayı alan iş yeri Hendek Accoat fabrikası oldu.

İlk sertifikayı Hendek Accoat fabrikası aldı

Fabrika çalışanları ve sağlıkçılar birlikte doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. 

İLK İŞYERİ SERTİFİKA ALDI
Sağlık Bakanlığı tarafından, çalışanların sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite yapmalarını teşvik ederek iş yerinde verimliliği ve üretkenliği artırmak, sağlığı destekleyen bir iş yeri ortamı oluşturmak üzere “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri Programı” hayata geçirildi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yılbaşından bu yana yürütülen çalışmalar kapsamında Sakarya’da Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İş Yeri Projesi’nde uygunluk göstererek yapılan denetimlerde sertifikayı almaya hak kazanan ilk işyeri Hendek Accoat San. Ve Tic. A.Ş.  oldu. 

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPTILAR
Sağlık İçin Hareket Et Günü kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Akcoat fabrikası ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen Taraklı Karagöl ve Acelle Yaylası doğa yürüyüşü etkinliğinde fabrika çalışanları ve sağlık personelli doğa yürüyüşü yaptı. Sağlıklı Beslenme ve fiziksel aktivitenin hayatımızdaki önemine dikkat çeken sağlıkçılar yoğun iş temposu ve stresle de baş edebilmenin en güzel yolunun doğa ile baş başa aktiviteler olduğuna değindi. Yürüyüşe katılanlar, ilimizin doğal güzellikler bakımından birçok zenginliğe sahip olduğunu belirterek, herkesin fırsat yaratarak bunu değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER