Kaynarca Halk Eğitim Merkezi'nden oyuncak seferberliği

Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün Azerbaycan savaş halindeyken orada savaştan etkilenen kardeş çocuklarımız için el sanatları öğretmeni Filiz Ulusoy ve kursiyerleri eşliğinde oyuncak seferberliği başlattı.

Kaynarca Halk Eğitim Merkezi'nden oyuncak seferberliği

Kaynarca Halk Eğitim Müdürü Ayhan Alıkçı verdiği bilgide “Hedef 100 çocuk diye başlayıp 247 çocuk için (19.000 TL)değerinde oyuncak örüldü. Çocuklar için kıyafetler hazırlandı.

Kaynarca Halk Eğitimi Merkezi tarafından başlatılan sosyal farkındalığa eski kursiyerler ve sosyal medya üstünden takdir ve destek gören projeye olağanüstü katılım oldu. Azerbaycan'da savaştan etkilenen çocuklar için örülen oyuncaklar yerlerine ulaştı. Şehit, gazi ve sivil halk çocuklarına oyuncak ve kıyafetler sokağa çıkma yasağı saatleri dışındaki kısıtlı zamanda jandarma ve gönüllü sivil halkla Gence, Gazakh bölgelerinde dağıtımı gerçekleştirildi.

Projenin en başından sonuna kadar destek veren gazeteci Şeyda Nasipli, oyuncaklarımızı bizden teslim alıp Azerbaycan'a ulaşmasını sağlayan ve oyuncakların dağıtımını yekinen takip eden Aynur Mammadova arkadaşımıza, kursiyerlerimize, arkadaşlarımıza projeye destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz., savaş ortamındaki çocukları bir nebze olsun rahatlatmak istedik, emeği geçen herkese teşekkür ederiz, dedi. Kurs öğretmeni Filiz Ulusoy’da “Onlara biz burdayız demek istedik, çocuk gülerse dünya güler, maddi manevi destek veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi

Yusuf İzzettin Kömürcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER