Özdeyiş Yazarı Ş.'ye Vefa Alkış Aldı 

SBB / TYB Sakarya Şubesi ortak programında yirmi sekiz sene önce vefat eden Özdeyiş Yazarı Ş. (M. Selahaddin Şimşek) düzenlenen saygı gecesiyle anıldı 

Özdeyiş Yazarı Ş.'ye Vefa Alkış Aldı 

Kamuoyunun birbirinden özgün ve ilginç bir o kadar da ufuk açıcı Ş. İmzalı özdeyişleriyle tanıdığı Adapazarlı M. Selahaddin Şimşek (25.8.1953 / 2.4.1994), AKM'de düzenlenen ahde vefa gecesiyle anıldı. 

Merhum yazarın çocukluk gençlik ve tiyatro arkadaşı Alattin Taşceken'in anlattığı mücadele anılarıyla başlayan gecede, yetiştirdiği öğrencilerinden Yazar Fahri Tuna, İş insanı Rahmi Sak, Elektrik mühendisi Sinan Meriç, Eczacı Engin Gündoğar, ağabeyleri Selahaddin Şimşek ile ilgili anı tespit ve gözlemlerini ifade ettiler. 

Seksenin üzerinde izleyicinin ilgi ve vefa duygularıyla izlediği gecede, Şimşek Ailesi adına söz alan Muhafarz Müzik Grubunun solisti Osman Melik Şimşek, 'Ben Selahaddin Dedemin vefatından altı ay sonra doğmuşum. Aileden çıkan ikinci sanatçı benim. Çocukluğum Selahaddin Dedemin anılarını dinlemekle geçti. Bu aksam başka amcalardan da çok yeni şeyler dinledim. Ben İslami Rock denilen bir müzik yapıyorum. Popülerlik değil bir nevi 'diriliş ve düşünce müziği' yapıyorum. Selahaddin Dedemin özdeyişte başardığını ben de müzikte başarmak hedefindeyim' diye başlayan konuşmasında, sıradışı gözlem tespit ve değerlendirmeleriyle takdir topladı.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER