Pamukova’da Sıfır Atık Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi

Pamukova ilçesine ziyarette bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın katılımıyla Pamukova İmam Hatip Ortaokulunda gönüllü öğretmenlerin iş birliğinde geri dönüşüm malzemelerinden oluşturulan sıfır atık kütüphanesinin açılışı yapıldı.

Pamukova’da Sıfır Atık Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde yürütülen Sıfır Atık projesi kapsamında Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen ‘Dönüşümün Gücü Okulumun Yeni Yüzü’ projesinden yola çıkılarak oluşturulan sıfır atık kütüphanesi açılışına Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün de katıldı. 

Kitap okumanın yanı sıra öğrencilerimizin çeşitli etkinlikler yaptığı farklı bir mekân haline getirilen kütüphanelerimizin okullarımızın kalbi niteliğinde olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, her köşesini titizlikle incelediği sıfır atık kütüphanede öğrencilerimizde sohbet etti, etkinliklerine katıldı.

Kütüphaneyi çok beğendiğini ifade eden Savaşçı, emeği geçenleri tebrik ettikten sonra okul ziyaretine öğretmenler odasında meslektaşlarıyla bir araya gelerek devam etti. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün'e eğitime verdiği destek için teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü, öğretmenlerin eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Valimiz Çetin Oktay Kaldırım'ın selamlarını ileten İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, çocuklarımızın eğitimlerine verdikleri destek nedeniyle tüm öğretmenlerimize teşekkür etti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER