Rukiye'ye Çığ gibi destek büyüyor

Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde yaşayan yüzde 98 engelli Rukiye Türeyen, tek parmağıyla kitap yazdı. Türkiye onu, TRT’de yayınlanan haberlerinden tanıdı. Haberin ardından kitabı yok sattı,

Rukiye'ye Çığ gibi destek büyüyor

80 bin adet yeni basıma girdi. Sakarya Karasu İlçesi, Fatih Mehmet Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte 85 kilometre yol yaptı Rukiye'yi ziyaret etti. Okulda dağıtılmak üzere 550 adet kitap satın alındı. 
HABER-ASLI ÇAM

Sakarya Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğretmenleri ve gönüllü velilerin desteği ile Rukiye’nin Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar kitabından 550 adet alarak okulda bulunan 550 öğrenciye dağıtıldı.

Okul Müdürü Ayhan ALIKCI, Rukiye’nin yapmış olduğu başarı azımsanacak bir başarı değil. İnsan azminin nelere kadır olduğunu  gösteriyor. Şu anda bu olaya buradaki öğrencilerimiz şahit oluyor ama okula gittiğimizde bütün öğrencilerimize anlatacağız. Rukiye öğrencilere kısıklı imkânlarla neler başarılabildiğini hiçbir mazerete sığınılmaması gerektiğini çok güzel bir örnek.

Sınıf Öğretmeni Soner Usta, bizler Rukiye’nim bu hikayesini duyunca, öğrencilerinde isteği üzerine bütün okuldaki öğrencilere kitabını almak istedik. Her öğrencinin sırasına bir tana kitap koyduk ve mutluyuz. Rukiye gibi insanlar destek olmak gerekiyor. En güzel miras bir taptır.
Sınıf Öğretmeni  Uğur Didinmez,  Rukiye’nim haberini TRT Haber’den duyduk ve bir sosyal farkındalık projesi başlatmak istedik. Öğrencilerimizle birlikte Rukiye’nim yanına geldik ve İnş. Allah mutlu olmuştur. İnş Allah projemiz amacına ulaşmıştır.
Öğrenciler ise Rukiye yi ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadılar.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER