Rukiye’nin Kitaplar Yok Satıyor

"Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar” isimli kitabını yazan Rukiye Türeyen’ kitabında talep patlaması yaşanıyor

Rukiye’nin Kitaplar Yok Satıyor

Küçükken geçirdiği hastalık sonrası yatağa bağımlı yaşayan ve vücudunda sadece tek parmağını kullanabilen Rukiye Türeyen, yazdığı ilk kitabının birinci baskısı istenildiği gibi ilgi görmemişti.  kocaali
HABER-ASLI ÇAM

Tecrübeli gazetecisi TRT Sakarya İl temsilcisi Mehmet Karakaş, Rukiye’ye yaptığı haber ile bir anda Türkiye’de ilgi odağı oldu. TRT kanallarında Rukiye’nin üst üste yayınlanan haberleriyle, ve  Son olarak TRT HABER evinde canlı yayın yapınca, kitapları bir anda tavan yaptı.  Türkiye’nin bütün kitap mağazalarında yok satan kitabın şu anda 6’cı baskısı yapılıyor. 60 bin basılan kitap siparişlere cevap veremiyor.


Vatandaşlardan kitaplarını almasını isteyen Türeyen, "İlk kitabımın gelirinden anneme oturduğumuz evi almak istiyorum. Bol bol kitap alsınlar ki ben de anneme ev alayım. En büyük hayalim anneme ev almak sonra da engelliler için bakım evi, rehabilitasyon merkezi kurmak." dedi.
Egemen yayınları basım evi sahibi Fahrettin Yüksel ise, TRT Haber sonrası kitaplarda satış patlaması yaşandı. Türkiye’nin dört bir yanından birlerce sipariş aldık ve yetiştiremiyoruz Şu anda 6’cı baskıda 60 bin adet kitap basıyoruz ve hala siparişler yetişmiyor. Kitap satışlarının bir artmasına sebep olan TRT’ye çok teşekkür ediyoruz.  Kitaplar şu anda Türkiye’de en çok satan kitaplar listesine girdi. Rukiye’nin kitabını önümüzdeki günlerde Almanca ve İngilizce olarak çıkartacağız. Ben özellikle  TRT ailesine böyle güzel bir haber yaptığı için teşekkür ediyorum. İnş Allah bir an evvel Rukiye evine kavuşur dedi.
TRT kanallarında ve Canlı yayında haberi yayınlanan Rukiye’nin evi her gün Türkiye’nin dört bir yanından  gelen misafirlerle dolup taşıyor.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER