Sakarya’da Yarasa Berber

Arifiye ilçesinde 1995 yılında arkadaşlarıyla iddiaya girmesiyle kendini tavana bağlayarak, aşağıya sarkıtarak sakal traşı yapma yeteneği ile Yarasa Berber olarak adlandırılan İsa Şenol Demir, görenleri hayrete düşürüyor.

Sakarya’da Yarasa Berber

Sakarya Arifiye İlçesinde berberlik yapan İsa Şenol Demir 1995 yılında girdiği iddia üzerine ayaklarını tavandaki demire kemerle bağlayıp, koltukta oturan müşterilerini sakar tıraşı yapıyor.

HABER-ASLI ÇAM

Bu tür tıraş yapması dolayısıyla adının Yarasa Berber’e çıktığını belirten İsa Şenol Demir, ben 33 yıllık kuaförlük yapıyorum, 1995 yılından beri de müşterilerimi tersten tıraş ediyorum. Müşteriler tatbiki ilk etapta biraz tepki gösterdi ve daha sonra hepsi alıştı ve  bu zamana kadar hiçbir sıkıntı olmadı. Kimsenin yüzünü de kesmedim ve bu işi de severek yapıyorum. Ayaklarımı tavandan asıyorum ve kan beynime geliyor ama ben sabit durmuyorum hareket ettiğim için bir sıkıntı olmuyor ve her hangi bir rahatsızlığa da yol açmıyor. 95 yılından beri bu işi yapıyorum, fakat bütün müşterilere değil, müşteri geliyor beni tersten tıraş et diyor bende onu tersten tıraş yapıyorum.

Yarasa berber lakaplı İsa Şenol bulunduğu mahalleye de muhtar adayı oldu. Ben muhtar olduğumda yine işimi yapacağım ama tabi ki bu sefer bana yarasa muhtar diyecekler.
Berber kutluğunda tıraş olan Nizamettin Keskin isimli müşteri ise, tıraşa ilk başladığında tabi ki insan biraz çekiniyor, çünkü jiletle tıraş oluyorsun insanın içinde bir korku oluyor. Ama artık alıştık ve korkmuyoruz tıraşımızı rahat rahat oluyoruz.

Aslı ÇAM

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER