Sapanca Belediyesi Ramazan’a Hazır

Sapanca Belediyesi Ramazan ayı boyunca iftarını halkı ile birlikte yapmaya hazır.

Sapanca Belediyesi Ramazan’a Hazır

Sapanca Belediyesi, her yıl geleneksel hale getirdiği bin kişilik iftar çadırı ile bu yılda halkıyla birlikte iftar yapmaya hazır hale getirdi.

Bin kişilik iftar çadırı 
Ramazan ayının ilk günü iftar saatinde çadırın hizmete başlayacağını ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Ramazan ayının bereketini, faziletini birlikte yaşamak adına Sapanca Belediyesi olarak her yıl iftar çadırı kuruyoruz. Bu yılda bin kişilik iftar çadırımızla birlikte iftar yapacağız.  11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif; bereket, dayanışma, ibadet, irade ve sabrın yoğunlaştığı mübarek aylarımızdan biridir. Tüm Müslümanları ortak düşünce ve değerlerde buluşturan Ramazan’da, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Gönüllerin sevgiyle, sofraların bereketle dolacağı hayırlı bir Ramazan diliyorum. Hemşerilerimizle bu yılda iftar çadırımız iftar yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Ramazanımız hayırlı, sofralarımız bereketli olsun 
Hem ihtiyaç sahipleri hem de iftarın oluşturduğu manevi ortamı hissetmek isteyen bütün Sapancalıların ikramlardan yararlanabileceğini aktaran Başkan Özen, “Hem ihtiyaç sahipleri hem de o samimi ortamı yaşamak isteyen vatandaşımız gelerek beraber aynı sofrayı paylaşacak, manevi iklimi oluşturacağız. Biz iftar çadırlarına bu yıl tekrar başlamanın sevincini yaşıyoruz. Ramazanımız hayırlı, sofralarımız bereketli olsun.”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER