Üniversitenin Gizli Kahramanları: Çevre ve Peyzaj Planlama Ekipleri

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünün yeşil kalmasında en önemli role sahip olan çevre ve peyzaj planlama ekipleri, işlerini büyük özveriyle yapıyor.

Üniversitenin Gizli Kahramanları: Çevre ve Peyzaj Planlama Ekipleri

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü Basın Ofisi SAÜ’nün marka değerini artıran sahne arkası çalışanlarını tanıttı. Bu hafta, çevre alanında üniversitenin uluslararası derecelerle taçlandırılmasını sağlayan Çevre ve Peyzaj Planlama Şube Müdürlüğü Ekipleriyle bir araya geldi.

Havaların ısınmasıyla Sakarya Üniversitesi çevre ve peyzaj planlama ekipleri yaz mesaisine başladı. Yeşil alanları çiçeklerle süsleyen peyzaj ekipleri, yazın bütün renklerini Esentepe Kampüsüne getirdi. Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Yapı İşleri Daire Başkanlığı Çevre ve Peyzaj Planlama Şube Müdürü Mühendis Bülent Hasçelik, toplamda 18 personelin yaz kış demeden çalıştığı bilgisini vererek, “350 bin m²  yeşil alanda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Biçme, sulama, ilaçlama, gübreleme ve atıkların geri dönüşümü yaparak önümüzdeki dönemlerde kullanmak üzere gübremizi üretiyoruz. Sulama işleminde şebeke yerine depoladığımız kaynak sularını kullanıyoruz.” dedi.

Budanan ağaçlardan elde edilen atıkları geri dönüştürerek gübre elde edildiğini söyleyen Hasçelik, “Kampüsümüzün içinde bulunan seramızda sınırlı sayıda da olsa süs bitkilerimizi üretme fırsatımız oluyor ve kullanma imkânımız var. Şu an da mevsimlik çiçeklerimizi dikip okulumuzu renklendirdik. Ekip arkadaşlarım dikimini yaptıkları çiçeklerin ilaçlama ve sulama işlemlerini takip ediyorlar. Üniversite yönetimi sıkıştığımız yerde imkânlar doğrultusunda yanımızda oluyor. Sera yapımında ve ihtiyacımız olan aletler konusunda da desteklerinden dolayı ekip arkadaşlarım adına yönetime teşekkür ediyorum. Ekip arkadaşlarımın özverili çalışmalarının da devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesinde 10 seneyi aşkın süredir çalışan Haşim Uğurlu, “Ekip arkadaşlarımla beraber üniversitemizin yeşil alanlarının çiçeklendirilmesini, temizliğini, budama ve bakım işlerini yapıyoruz. Elimizden geldiği kadar yaz kış demeden çevreyi düzenlemeyi çalışıyoruz. Üniversitemizin dışarıdan iyi gözükmesi için çevre düzenlemesini yapıyoruz. Gördüğümüz eksikleri yönetim ile paylaşıp ivedilikle çözülmesini sağlıyoruz. Arkadaşlarımızın emeklerine sağlık.” diye konuştu.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER