Zorlu maraton başlıyor

TFF 2.Lig’e verilen yaklaşık 1 aylık ara yarın sona eriyor ve ikinci yarı heyecanı artık başlıyor. Temsilcimiz Sakaryaspor’u ligin ikinci yarısında şampiyonluk yarışında zorlu bir maraton bekliyor.

Liglerde her zaman ikinci yarı maçları daha zorlu şartlarda geçmiştir. İlk yarıyı liderin 9 puan gerisinde tamamlayan Sakaryaspor için 17 final maçı bulunuyor.

Herkesin aklında “9 puanlık fark kapanır mı?” sorusu var. Elbette bu farkı kapatmak öyle kolay olmayacak. Ancak Sakaryaspor’un ikinci yarıdaki fikstür avantajını iyi değerlendirmesi gerekiyor. 17 maçın 9’u içerde oynanacak. Dış saha maçları içinde zorlu deplasmanlar Sakaryaspor’u bekliyor. Ergene Velimeşe, Van, Ankara Demir, K.Maraş, Sivas Belediye, Uşak , Etimesgut ve Eyüp maçlarını deplasman oynayacağız.

İkinci yarının ilk dört hafrtası Sakaryaspor’un yol haritasını belirleyecektir. Sakaryaspor sezonun ikinci yarısına 4’te 4 ile başlarsa zirveyle aradaki puan farkını bu dört maçlık seri sonunda kapatacağını düşünüyorum.

Sakaryaspor’un devre arası kampını çok iyi geçirdiğini düşünmüyorum. Yönetim transferi devre arası kampına yetiştiremeyerek büyük bir hata yaptı. Ve geçmişten ders almadığını ve devre arasına iyi hazırlnamadıklarını yönetim olarak bir kez daha gözler önüne serdiler. Transferin açılıp aılmayacağı bugün belli olacak. Transfer sorunu aşılacak gibi duruyor ancak yönetimin bu konuda da hesapları tutmazsa şaşırmam!

İnşallah iyi bir ikinci yarı geçiriz ve sezon sonunda yılladır azu ettiğimiz 1.Lig’e çıkarız.

YORUM EKLE