GÜNDEM

Girişimciler Markalar zirvesinde buluştu

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen “Markalar Zirvesi” isimli etkinliğe önde gelen firmaların girişimci isimleri katılarak firmalar hakkında bilgi verdi.

Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen oturumlara; Pegasus Genel Müdür Yardımcısı Barış Fındık, Hepsiburada Veri Birimi Başkanı Emre Rençberoğlu, Aselsan Aviyonik Sistemler Program Direktörü Laden Akgök ve Dijital İçerik Üreticisi Japon Hamza katılarak şirketler ve iş süreçleri hakkında konuştu.

Pegasus Genel Müdür Yardımcısı Barış Fındık diğer hava yolu şirketleriyle Pegasus şirketini karşılaştırarak en önemli farklarının ucuz bilet sağlamak olduğunu belirtti. Fındık, ucuz bileti reklama ayrılan bütçeyi kısarak ve yolculuklarda ikramları isteyenin istediğini alacağı şekilde düzenleyerek sağladıklarını aktardı. Pegasus için çalışan personellerin çeşitli sosyal aktivitelere katılmaları için kulüpler oluşturulduğunu söyleyen Fındık, personellere uzaktan çalışma imkânının da sağlandığını ve personellerin yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında indirim yaptıklarını ifade etti.

Hepsiburada Veri Birimi Başkanı Emre Rençberoğlu ortaya koyulan işin değer yaratması ve gelişimin görülebilmesi için verilerin görselleştirmeli ve sayısal verilerle test edilmesi gerektiğini söyledi. Sürekli aynı işi yapmanın zamanla sıkıcı hale gelebileceğini belirten Rençberoğlu, “Sadece yaptığımız işte değil diğer iş kollarında da fikrimizin olması gerekir. Böylece farklı iş kollarında çalışma imkânı bulabilirsiniz.” dedi.

Aselsan Aviyonik Sistemler Program Direktörü Laden Akgök, şirket olarak birçok alanda teknolojik imkânlar sağladıklarını belirtti. Enerji, sağlık, ulaşım, güvenlik gibi alanlarda geliştirdikleri teknolojileri örneklerle sunan Akgök şirkette çalışan personel sayısından ve özelliklerinden bahsetti. İstanbul, Ankara ve Kıbrıs bölgelerinde de faaliyet gösterdiklerini dile getiren Akgök, ürün yelpazelerinin geniş olduğunu ve büyük oranda Türk Silahlı Kuvvetleri için çalıştıklarını söyledi.

Dijital İçerik Üreticisi Japon Hamza Youtube kanalında çeşitli videolar ve seyahat videoları oluşturduğunu söyledi. Geçimini sağlamak için çeşitli markalarla iş birliği yaptığını, gelirinin büyük kısmını da bu şekilde sağladığını aktaran Hamza, seyahat ettiği ülkelerde başından geçen olayları anlatarak gezilmesi gereken ülkeler hakkında tavsiyelerde bulundu.

Haber: Furkan Demir

Bir yanıt yazın