GÜNDEM

Başkan Babaoğlu: Tarımsal hizmetlerle çiftçimizin yanında olduk

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Tarımsal Kalkınma Projesi kapsamında Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü kurduklarını ve 5 yılda bu alanda çok önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Çiftçimizin, yanında olduk. Yeşilimizi koruduk, daha yeşil bir Hendek için yaklaşık 10 bin fidanı toprakla buluşturduk” dedi 

Hendek Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, her alanda olduğu gibi tarımsal hizmetler notasında da 5 yılda fark yarattıklarını ifade etti.

Hendek’in bir tarım şehri olduğu gerçeğinden hareketle, Hendek Belediyesi olarak Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü kurduklarını anlatan Başkan Babaoğlu şöyle konuştu:

“Üreticilerimize yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yaptık. Arazide eğitim, konferanslar, ücretsiz toprak analizi faaliyetleriyle üreticilerimize destek verdik. Önümüzdeki dönem de belli bir planlama ile tarımsal üretimin artışı ve kaliteli ürün konusunda çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

HER BEBEK BİR FİDAN

“Yeşil alanlarımızın bakımı yanında, “Her Bebek Bir Fidan” projemizle son 5 yılda dünyaya gelen 8 bin 442 bebeğimizin her biri için bir fidan diktik. Toplamda yaklaşık 10 bin fidan dikimiyle yeşilimizi arttırdık. Her alanda ürettiğimiz projelerle, her kalbe dokunuyor ve daha güzel yarınları hep birlikte inşa ediyoruz.”

MÜDÜRLÜK VERİLERİ

Başkan Babaoğlu’nun açıklamalarına yönelik Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü verilerine göre; 5 yılda arazide 12 ayrı alanda eğitim, 4 konferans gerçekleştirildi. Bakımı yapılan yeşil alan sayısı bin 155, bakımı yapılan ağaç sayısı ise 7 bin 442 olarak yansıdı. Mevsimlik işçiler için 2 daimi, 17 geçici yaşam alanı oluşturuldu. Vatandaşlara ayrıca 25 ton patates desteği sağlandı.

Bir yanıt yazın